joomla templates top joomla templates template joomla

W sobotę zmarło 8 kolejnych osób chorych na koronawirusa, odnotowano też 241 nowych przypadków zakażenia, a także 257 nowych ozdrowieńców

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

 
Jak poinformował Minister Zdrowia Łukasz Szumowski kolejny etap odmrażania gospodarki rozpocznie się już w nadchodzący poniedziałek, ale rząd wciąż przypomina o rygorach bezpieczeństwa i konieczności zachowania społecznego dystansu i reguł sanitarnych. 
 
Minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany w piątek o nakaz noszenia maseczek odpowiedział, że po wygaszeniu ognisk epidemii w śląskich kopalniach być może zostanie on ograniczony tylko do przestrzeni zamkniętych. Dodał jednak, że wszystko zależy od tego, jak ta epidemia będzie przebiegała.
 
 
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem. Do południa było to 5 osób w tym: 2 osób z Krakowa  67-mężczyzny i 68-letniego mężczyzny, 92-letniego mężczyzny ze Zgierza, 71-letn9ej kobiety z Tych, 81-letniego mężczyzny w Kędzierzyna Koźle, który był  mieszkańcem woj. śląskiego. Większość osób miała choroby współistniejące. 
 
Po południu zmarły 3 kolejne osoby zakażone koronawirusem w tym 2 osoby z Wolicy 79-letnia kobieta i 85-letnia kobieta, 69-letni mężczyzna z Warszawy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
W sobotę odnotowano również w skali kraju 257 nowych osób, które pokonały koronawirusa, obecnie jest już 7175 ozdrowieńców i liczba ta z każdym dniem rośnie.
 
- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 18257 z tego 915 osób zmarło, odnotowano również łącznie 7175 przypadków ozdrowienia - 
 
 
 
 
W sobote odnotowano łącznie 241 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Przed południem odnotowano 168 potwierdzonych przypadków zakażenia z województw: 
 
śląskiego (138), 
dolnośląskiego (10), 
opolskiego (6), 
wielkopolskiego (5), 
małopolskiego (4), 
podkarpackiego (1), 
pomorskiego (1), 
kujawsko-pomorskiego (1), 
świętokrzyskiego (1), 
zachodniopomorskiego (1). 
 
 
Po południu odnotowano 73 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:
 
śląskiego (27),
mazowieckiego (19),
dolnośląskiego (9),
łódzkiego (7),
pomorskiego (6),
małopolskiego (3),
opolskiego (2).