joomla templates top joomla templates template joomla

W poniedziałek ponownie odnotowano znaczny wzrost chorych na COVID-19 głównie na terenie śląska. Jest to wynik badań przesiewowych u górników. Zmarło 11 kolejnych osób chorych na koronawirusa

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed południem o 356 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce i o śmierci czterech osób zakażonych SARS-CoV-2. Do tej pory w Polsce stwierdzono infekcję u 18 746 osób, spośród których 929 zmarło. Minister Szumowski odniósł się również do sytuacji na Śląsku, gdzie dzięki szybkim działaniom udało się opanować największe ogniska wirusa.
 
- Dzięki tym szybkim działaniom opanowaliśmy przynajmniej w takim stopniu, jakim można było, to duże, poważne ognisko. Mam nadzieję, że w przeciągu tego tygodnia, jak będą spływały wyniki, sukcesywnie również liczba tych raportów dodatkowych ze Śląska będzie nam malała i Śląsk wróci do takich statystyk, jak reszta kraju - stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski.
 
 
 
W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o o śmierci 11 osób chorych na COVID-19. Do południa informacja dotyczyła 4 zgonów, byli to: 53-letnia kobieta ze Starachowic, 69-letnia kobieta z Tych, 2 osoby z Łańcuta w tym 91-letnia kobieta i 88-letni mężczyzn. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
Po południu poinformowano o śmierci kolejnych 7 osób zakażonych koronawirusem, były to: 68-letni mężczyzna z Łańcuta, 2 osoby z Wrocławia w tym 86-letni mężczyzna i 94-mężczyzna, 70-letni mężczyzna z Grudziądza, 94-letnia kobieta z Wolic, 69-letni mężczyzna z Siedlec, 68-letnia kobieta z Kozienic. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
W poniedziałek odnotowano również 177 nowych ozdrowieńców, jest ich obecnie już 7628.

- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 18885 z tego 936 osób zmarło, odnotowano również łącznie 7628 przypadków ozdrowienia -
 
 
 
W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia łącznie poinformowało o 356 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. Do południa było to 217 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
 
śląskiego (163),
dolnośląskiego (26),
świętokrzyskiego (11),
lubelskiego (7),
wielkopolskiego (3),
opolskiego (3),
zachodniopomorskiego (2),
małopolskiego (1),
podlaskiego (1).
 
 
W popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowalo o kolejnych 139 przypadkach zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (42),
dolnośląskiego (34),
mazowieckiego (33),
wielkopolskiego (10),
łódzkiego (11),
małopolskiego (4),
opolskiego (4),
zachodniopomorskiego (1).