joomla templates top joomla templates template joomla

W piątek odnotowano 13 przypadków śmiertelnych na koronawirusa, a także 333 nowych przypadków chorobowych COVID-19. W tym dniu zaraportowano też 230 nowych osób, które wyzdrowiały

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum; video: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

 
Wkrótce ma zapaść decyzja obadaniach przesiewowych w celu wykrycia, ile osób miało kontakt z kornawirusem - zapowiedział rzecznik ministerstwa zdrowia.
 
- Zakładam, że w najbliższych miesiącach będą przeprowadzone badania przesiewowe, żeby przeanalizować ilość możliwych bezobjawowych zakażeń w społeczeństwie. Zakupiliśmy testy serologiczne, nie wykluczamy też zrobienia testów testami antygenowymi, żeby sprawdzić populacyjnie, ilu osób dotknął koronawirus , ile osób ma przeciwciała - zapowiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
 
 
W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 13 osób w związku z koronawirusem. Do południa było to 5 osób zakażonych w tym: 85-letnia kobieta ze Zgierza, 65-letnia kobieta z Poznania, 86-letnia kobieta ze Starachowic, 2 osoby z Raciborza w tym 51-letnia kobieta i 87-letnia kobieta. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
Po poludniu Ministersto poinformowało o śmierci kolejnych 8 osób zakażonych koronawiruse, były to osoby: 93-letnia kobieta z Gdańska, 76-letni mężczyzna z Raciborza, 94-letnu mężczyzna z Kozienic, 45-letni mężczyzna z Radomia, 3 osoby z Warszawy w tym 83-letni mężczyzna, 71-letni mężczyzn i 63-letnia kobieta, 83-letnia kobieta z Poznania. Większość osób miała choroby współistniejące.
 
 
 
Ministerstwo poinformowało też o błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz 1 przypadek osoby zakażonej został odjęty z wykazu. W piątek odnotowano również 230 nowych przypadków ozdrowieńców, łącznie jest ich już 10560 osób.
 
W związku z przekazanym przez WSSE Lublin raportem dotyczącym 2 błędnie zaraportowanych przypadków zakażenia z dnia 27 maja, odjęto je ze statystyk.
 
- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 23155 z tego 1051 osób zmarło, odnotowano również łącznie 10692 przypadków ozdrowienia -
 
 
 
W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o nowych 333 przypadkach osób chorych na COVID-19. Do południa było to 141 nowych i potwierdzonych zakażenia koronawirusem z województw:
 
śląskiego (98),
dolnośląskiego (13),
opolskiego (9),
świętokrzyskiego (6),
wielkopolskiego (5),
zachodniopomorskiego (4),
pomorskiego (3),
podkarpackiego (2),
lubuskiego (1).
 
 
Po południu odnotowano 192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (93),
mazowieckiego (33),
łódzkiego (30),
dolnośląskiego (13),
małopolskiego (9),
wielkopolskiego (8),
podlaskiego (3),
świętokrzyskiego (1),
pomorskiego (1),
lubelskiego (1).