joomla templates top joomla templates template joomla

Tak dobrze nie było od dawna. Dzień po dniu spadła liczba chorych na COVID-19, dodatkowo odnotowano w niedziele rekordowo małą liczba zakażeń, zaledwie 219, najmniej od 2 miesięcy

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie


 
W Polsce mogą zostać przeprowadzone badania przesiewowe całego społeczeństwa. Ministerstwo Zdrowia chce w ten sposób sprawdzić, ile osób w rzeczywistości zostało dotkniętych koronawirusem.
 
- Jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem - przyznał rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
 
Andrusiewicz dodał, że być może badania odbędą się w przeciągu najbliższych miesięcy.
 
 
W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o . Do południa były to 3 osoby w tym 84-letnia kobieta z Poznania, 83-let ni mężczyzna z Tych i 65-letni mężczyzna z Bytomia. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Po południu  nie odnotowano nowych przypadków śmiertelnych.
 
Niedziele to drugi dzięń z rzedu z ujemnym przyrostem osób aktywnie zakażonych, odnotowano 255 osób, które przezwyciężyły koronawirusa, łącznie jest ich 11271, a więc prawie połowa.  
 
- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 23786 z tego 1064 osób zmarło, odnotowano również łącznie 11271 przypadków ozdrowienia -
 
 
 
W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o 219 przypadkach zakażenia. Do południa było to 115 nowych i potwierdzonych przypadków z województw: 
 
śląskiego (92), 
lubelskiego (7), 
świętokrzyskiego (5), 
dolnośląskiego (4), 
wielkopolskiego (3), 
opolskiego (1), 
podkarpackiego (1), 
pomorskiego (1), 
zachodniopomorskiego (1).
 
 
 
Po południu poinformowano o 104 nowych i potwierdzone przypadkach  z województw: 
 
mazowieckiego (35), 
łódzkiego (30), 
śląskiego (13), 
małopolskiego (10), 
dolnośląskiego (9), 
podkarpackiego (4), 
świętokrzyskiego (2), 
podlaskiego (1). 
 
W związku ze zdublowanymi przez WSSE Katowice 4 przypadkami zakażeń, usunięto je wykazu.