joomla templates top joomla templates template joomla

Szpital w Wolicy został objęty kwarantanną po śmierci kobiety zakażonej koronawirusem

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

Dziś mają być znane wyniki testów na obecność koronawirusa wykonane pracownikom oraz pacjentom szpitala w Wolicy. W placówce wprowadzono reżim sanitarny.
 
 
Do odwołania nikt nie może z niej wychodzić. W środku jest ponad 50 pacjentów. Działania podjęto w związku ze śmiercią byłej pacjentki szpitala. Zakażona koronawirusem 37-latka zmarła wczoraj rano w szpitalu w Poznaniu.
 
Służby sanitarne objęły kwarantanną 100 osób z jej otoczenia. W tej grupie są też dzieci, bo kobieta pracowała w przedszkolu.
 

- Pacjentów mamy 54. Na terenie szpitala jest osiem osób z personelu pielęgniarskiego, troje lekarzy i trzy osoby gospodarcze. Jestem z nimi w stałym kontakcie. Załatwiamy pomoc psychologiczną dla pracowników. Jestem non stop, nie opuszczam szpitala. Jestem na telefonie, nie możemy się widzieć. Wszystkie potrzeby zgłaszane staramy się zabezpieczać. Staramy się wspierać pracowników. Wiadomo, że sytuacja jest trudna, szczególnie dla nich. Ja powiem szczerze, że chętnie bym się zamienił z nimi miejscami – wyjaśnił dyrektor szpitala, Sławomir Wysocki.