joomla templates top joomla templates template joomla

Pracownica zakażona koronawirusem, Dom Pomocy Społecznej w Psarach zamknięty

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

Dom Pomocy Społecznej w wielkopolskich Psarach został zamknięty, gdy u jednej z pracownic stwierdzono zakażenie koronawirusem. W środku przebywa ponad 200 osób, w tym 166 pensjonariuszy.
 

Ostrowski sanepid zamknął placówkę i zarządził kwarantannę. Zakażona została osoba, która miała kontakt z osobą chorą. To pracownica DPS-u, która przez przynajmniej kilka dni, mimo objawów, które mogły wskazywać na zakażenie koronawirusem, przebywała w DPS-ie i miała kontakt z większością pensjonariuszy i częścią personelu. Od tej osoby zakaziła się kolejna osoba.
 

- Jedna z pracownic była zakażona, miała kontakt z dużą ilością osób. Trudno było ustalić kontakty bezpośrednie i pośrednie. Ze wszystkimi miała praktycznie kontakt. Jedyną możliwą decyzją była decyzja po pierwsze o unieruchomieniu Domu Pomocy Społecznej, a po drugie poddanie kwarantannie wszystkich osób tam mieszkających oraz wszystkich osób, które są tam zatrudnione - poinformował Andrzej Biliński, dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Do DPS-u starostwo dostarczyło dodatkowe łóżka dla personelu i maseczki.