joomla templates top joomla templates template joomla

Odnotowano 36 nowych przypadków zarażenia, z tego aż 28 osób pochodzi w woj. mazowieckiego

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

Odnotowano 36 nowych przypadków zarażenia, z tego aż 28 osób pochodzi w woj. mazowieckiego. Łączna liczba zarażonych wyniosła na godz. 19 w środę 287 osób. Jak poinformował w jednym z dzisiejszych wywiadów w TVPinfo Wiceminister Zdrowia liczba zarażonych rośnie zdecydowanie wolniej niż zakładano, co nie oznacza jednak, że nie przyspieszy. W założeniach może osiągnąć w tym tygodniu nawet 1500 osób.
 
 
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia na oficjalnym profilu odnotowano 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego.
 
- W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem to 287  z tego 5 osób zmarło -
 
 
Do wczoraj przebadano 9515 w tym 9269 z wynikiem negatywnym i 246 pozytywnych oraz 8 nowych zakażeń. 
 
Dzisiaj szpital ma opuścić tzw. „pacjent zero”, czyli pierwszy pacjent zakażony koronawirusem, który zakończy swoją hospotalizację.
 
- Pierwszy zakażony koronawirusem Polak w środę opuści oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. Placówka poinformowała, że najnowsze badania 66-letniego „pacjenta zero” dały wynik negatywny. „Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy” - czytamy w krótkim komunikacie szpitala. Mężczyzna przebywa tam od 2 marca.