joomla templates top joomla templates template joomla

Od 14 lutego być może powrót dzieci do szkół? Od 1 lutego otwarte sklepy w galeriach handlowych, muzea, zniesione godziny dla seniora

Agencja/eReporter24; fot: pixabay włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

 
- W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna wygląda lepiej, to efekt dyscypliny społecznej - stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Mimo to, rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 14 lutego. 
 
Otwarte od 1 lutego zostaną jednak galerie handlowe i muzea.
 
- Decyzja, którą podjęliśmy sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia zasad bezpieczeństwa. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywać do 14 lutego, po czym podejmiemy kolejne decyzje - poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian - dodał.
 
 
Obostrzenia od 1 lutego. Otwarte galerie handlowe, zamknięte hotele
 
- Restauracje nadal pozostaną zamknięte, będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż na wynos.
- Zamknięte dla podróżnych pozostaną również hotele i obiekty sportowe.
- Uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.
- Rząd zdecydował się jednak na otwarcie sklepów w galeriach handlowych. - Ten ostrożny krok wynika z naszych wcześniejszych podjętych decyzji i obserwacji naszych sąsiadów. Chcemy jednak umożliwić powolny powrót do normalności - tłumaczył minister zdrowia.
- Od 1 lutego swoje podwoje będą także mogły otworzyć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, galerie sztuki i muzea.
- Od 1 lutego zostaną także zniesione godziny dla seniora.
 
Obostrzenia przedłużone do 14 lutego. 
 
- W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna wygląda lepiej, to efekt dyscypliny społecznej - stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Mimo to, rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 14 lutego. Otwarte od 1 lutego zostaną jednak galerie handlowe i muzea.
 
Od 1 lutego zostaną także zniesione godziny dla seniora.