joomla templates top joomla templates template joomla

Nadal nie stwierdzono w Polsce koronawirusa. Zakazy odwiedzin i ograniczenia w szpitalach. "Przez grypę i rosnące zagrożenie koronawirusem"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

W niektórych szpitalach wprowadzono zakazy odwiedzin lub częściowo ograniczono wizyty u pacjentów. Dyrekcje placówek najczęściej tłumaczą to sezonem grypowym. Są jednak i takie szpitale, gdzie odwiedziny pacjentów ograniczono "w związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z koronawirusem".
 
 
Zakaz odwiedzin obowiązuje w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.

– Jest on związany zarówno z klasyczną, coroczną grypą, która zbiera poważne żniwo, jeśli chodzi o naszych pacjentów. Ale jest też związane z rosnącym zagrożeniem koronawirusem w Polsce – wyjaśnia Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy GCZD.

Od zakazu są jednak wyjątki. Nie obowiązuje on opiekunów pacjentów, którzy przebywają z nimi stale w szpitalu, i rodziców dzieci na czas ich karmienia lub kangurowania, leczonych w placówce.
 

Ograniczenie odwiedzin wprowadzono też w Instytutcie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w związku z zachorowaniami na grypę i potencjalnym zagrożeniem koronawirusem. Jak tłumaczy dyrektor placówki dr Marek Migdał, chodzi o ochronę dzieci przewlekle chorych ze słabszą odpornością.

– Nie jest to całkowity zakaz, zapraszamy opiekunów, ale apelujemy o to, że jeśli ktoś kaszle i kicha, by nie odwiedzał swojego dziecka i by zrobił to ktoś zdrowy – powiedział Migdał.

Dotąd nie stwierdzono przypadku koronawirusa w Polsce.