joomla templates top joomla templates template joomla

Brak maseczki w sklepie będzie karany. 22 powiaty objęte będą bardziej rygorystycznymi obostrzeniami. Powrócą ograniczenia COVID-19, w tym kwarantanna dla powracających do Polski

Agencja/eReporter24; video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj COVID-19

 
Mogą powrócić ograniczenia COVID-19 w zagrożonych powiatach, a także kwarantanna dla powracających do Polski. Decyzje będą podejmowane na bierząco. Rząd zapowiada również, że egzekwowane będą kary za brak maseczkie w przestrzeni zamkniętej, ponieważ występuje zbyt duże rozluźnienie. . 
 
Koronawirus w Polsce i nasilenie się epidemii - to tematy posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. O ustaleniach ze spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele służb sanitarnych, KPRM i kluczowych ministerstw, poinformował rzecznik rządu.
 
 
Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Dwa ostatnie dni to rekordy zakażeń - w piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 nowych przypadkach wirusa. O sposobach walki z epidemią rozmawiają rozmawiali politycy i eksperci sanepidu.
 
- Zespół nie zarekomendował przywrócenia kwarantanny dla osób wracających z zagranicy - powiedział rzecznik rządu, podsumowując posiedzenie sztabu. Piotr Mueller dodał, że MSZ na bieżąco aktualizuje listę państw, gdzie jest największe ryzyko zarażenia koronawirusem. Rzecznik rządu przyznał, że w przypadku dalszego pogorszenia się sytuacji epidemicznej w innych krajach, kwarantanna dla osób z nich wracających może zostać przywrócona. Mueller nie wykluczył też przywracania obostrzeń w regionach, gdzie notuje się najwięcej zachorowań.
 
Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zaplanowano Na godzinę 13:00. Jak przekazał na Twitterze Mueller, uczestnicy podsumowali działania w zakresie "identyfikacji ognisk zachorowań w kraju", ocenili ryzyko zakażeń w związku z powrotami do Polski z innych państw oraz stan realizacji poszczególnych zaleceń epidemicznych.