joomla templates top joomla templates template joomla

Liczba zarażonych osiągnęła 250 osób, ale koronawirus rozprzestrzenia się wolniej niż zakładano - jak poinformował dzisiaj Wiceminister Zdrowia. Zakłada się w tym tygodniu nawet do 1500 zarażonych

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

Jak poinformował w jednym z dzisiejszych wywiadów w TVPinfo Wiceminister Zdrowia liczba zarażonych rośnie zdecydowanie wolniej niż zakładano, co nie oznacza jednak, że nie przyspieszy. W założeniach może osiągnąć w tym tygodniu nawet 1500 osób.
 
 
Według najnowszych informacji Ministerstwa Zdrowia w dniu dzisiejszym liczba osób z potwierdzonym zarażeniem koronawirusa wyniosła 251, w tym do tej pory odnotowano 5 przypadków śmiertelnych.
 
W środę do tej pory odnotowano łącznie 13 nowych zarażeń, w tym 3 osób z woj. podkarpackiego, po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego , 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,  2 z woj. śląskiego i 1 osobę z świętokrzyskiego.
 
 
Do wczoraj przebadano 9515 w tym 9269 z wynikiem negatywnym i 246 pozytywnych oraz 8 nowych zakażeń. 
 
Dzisiaj szpital opuszcza tzw. „pacjent zero”, czyli pierwszy pacjent zakażony koronawirusem, który zakończy swoją hospotalizację.
 
- Pierwszy zakażony koronawirusem Polak w środę opuści oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. Placówka poinformowała, że najnowsze badania 66-letniego „pacjenta zero” dały wynik negatywny. „Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy” - czytamy w krótkim komunikacie szpitala. Mężczyzna przebywa tam od 2 marca.