joomla templates top joomla templates template joomla

Skuteczna szczepionka może nigdy nie powstać? Zmutowany szczep koronawirusa może zagrozić skuteczności szczepionki. Dania zamyka cały region i wybije 17 milionów norek

info: DK TV2/x-news włącz . Opublikowano w Kraj COVID-19

 
17 milionów norek zostanie wybitych w Danii, a w Jutlandii Północnej zostanie wprowadzony lockdown. To reakcja duńskiego rządu na wykrycie na fermach norek mutacji koronawirusa. Premier Danii Mette Frederiksen ostrzegła, że przyszła szczepionka mogłaby okazać się nieskuteczna przeciwko zmutowanemu szczepowi koronawirusa SARS-CoV-2.
 
- To oczywiście bardzo poważna sytuacja. Dlatego zdecydowaliśmy, że populacja duńskich norek musi zostać poddana ubojowi – wyjaśniła Frederiksen.
 
 
Naukowcy ustalili, że mutacja zagraża skuteczności przyszłej szczepionki przeciw COVID-19 dla ludzi, ponieważ obniża skuteczność ludzkich przeciwciał.
 
Władze przygotowują się do przetestowania na obecność koronawirusa 280 tysięcy mieszkańców Jutlandii Północnej. W regionie wprowadzony zostanie całkowity lockdown. Od soboty zamknięte będą restauracje, które będą mogły serwować jedzenia wyłącznie na wynos i w dostawi. Od poniedziałku (9.11) nie będzie działać transport publiczny (w tym promy), a uczniowie starszych klas będą uczyć się wyłącznie zdalne. Nieczynne będą miejsca rozrywki, instytucje kultury oraz baseny. Ograniczenia mają obowiązywać co najmniej do 3 grudnia.
 
Dania jest jednym ze światowych liderów w produkcji skór z norek. W kraju działa ponad 1500 ferm. Hodowcy będą mogli ubiegać się o rekompensaty za poniesione straty.