joomla templates top joomla templates template joomla

Od przyszłej soboty będą czynne galerie handlowe, ferie zimowe zaczną się 4 stycznia w całym kraju, a po nich ma się pojawić szczepionka i wszystko powróci do normalności?

info: KPRM; video: KPRM/facebook; video: pixabay.com włącz . Opublikowano w Kraj COVID-19

 
Dzięki zasadom sanitarnym i dyscyplinie, której, pomimo pewnych trudności, wciąż przestrzega olbrzymia większość Polaków, udało nam się ustabilizować liczbę zakażeń na względnie stałym poziomie.
 
- "Dziękuję tym, którzy rozumieją, czym jest odpowiedzialność i solidarność w tak trudnym okresie, Jednak wirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Dni triumfu lekarzy i pacjentów przeplatają się z, niestety, równie częstymi chwilami smutku. Musimy uzbroić się w cierpliwość i pokorę oraz przestrzegać zasad sanitarnych - to w tej chwili nasza najlepsza broń" - mówił premier w trakcie sobotniej konferencji prasowej.
Jak poinformowł premier Mateusz Morawiecki.
 
 
- "Od pozostałych przywódców europejskich, po ostatnim spotkaniu Rady Europejskiej wiem, że wszędzie jest ten okres nadziei i oczekiwania. Chcemy, by w Polsce ten czas 100 dni solidarności, jak go nazwaliśmy, opierał się na 3 zasadach solidarności, odpowiedzialności, stabilizacji" -
 
Premier podał nowe ustalenia dotyczące chociażby otwarcia galerii handlowych.
 
- "Po konsultacjach z ekspertami i przedstawicielami przedsiębiorców, postanowiliśmy, że od 28 listopada aż do zakończenia Świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywać nowe zasady sanitarne, a sklepy i galerie handlowe będą otwarte" -
 
Mateusz Morawiecki poinformował też o terminie ferii zimowych.
 
- "W tym roku ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla całej Polski - od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów, a przedsiębiorcom z branży turystyki zimowej zapewnimy rekompensaty" -
 
100 dni solidarności ma być czasem oczekiwania na szczepionkę, która powinna się pojawić mniej więcej pod koniec okresu obowiązywania nowych obostrzeń jak zapewnia premier.
 
- "Jestem przekonamy, że dzięki odpowiedzialności i sile oraz mądrości Polaków wygramy z wirusem, i razem wkroczymy w nowy, 2021 rok - rok przełomu, nadziei i powrotu do normalności" - mówił Mateusz Morawiecki.