joomla templates top joomla templates template joomla

Od dzisiaj Polska stanie się jedną wielką czerwoną strefą, a starsze klasy szkół podstawowych przejdą na nauczanie zdalne? Premier zapowiedział nowe obostrzenia

Agencja/eReporter24 ; fot: pixabay włącz . Opublikowano w Kraj COVID-19

 
W trakcie debaty sejmowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia jakie mają zostać ogłoszone w czwartek. Jednym z najistotniejszych ma być wprowadzenie nauczania zdalnego dla starszych klas szkół podstawowych - o czym mówi się jeszcze nieoficjalnie. Z informacji podawanych przez premiera i Ministra Zdrowia wynika, że większość powiatów już osiągnęła poziom czerwonej strefy, w związku z czym można się spodziewać, że czerwona strefa będzie wprowadzona prawdopodobnie w całej Polsce, co potwierdził w czwartek z rana rzecznik rządu.
 
Od przyszłego tygodnia cała Polska stanie się czerwoną strefą, potwierdził to w rozmowie w TVPinfo rzecznik rządu Piotr Müller. O wprowadzeniu nowych obostrzeń premier Mateusz Morawiecki wspominał już w środę w trakcie debaty sejmowej, w podobnym tonie wypowiadał się Minister Zdrowia Adam Niedzielski.
 
Rzecznik rządu potwierdził również, że zwiększą się obostrzenia w sklepach i innego typu przestrzeniach co do ilości osób w nich przebywających. Kwestią otwartą jeszcze pozostaje wprowadzenie zdalnej nauki w starszych klasach szkół podstawowych. Wprowadzenie nauczania zdalnego w młodszych klasach czy przedszkoli raczej nie wchodzi w grę, ponieważ spowodowałoby to samoczynny lockdown dla rodziców aktywnych zawodowo. 
 
 
W trakcie debaty sejmowej w środę w sejmie Minister Zdrowia i Premier zwracali uwagę na to, że zapowiadane obostrzenia w obecnej sytuacji są konieczne aby powstrzymać wzrost zakażeń.
 
- Sytuacja jest bardzo poważna i dlatego też podejmujemy drastyczne środki, które dotyczą obostrzeń i są z naszego punktu widzenia hamulcem rozwoju wykładniczego pandemii. Ten hamulec musimy nacisnąć wszyscy bardzo mocno, bardzo dynamicznie - stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski podczas debaty w Sejmie ws. działań rządu w związku z epidemią COVID-19.
 
- Premier zapowiedział, że będą dalsze zaostrzenia, ale w tej chwili rzeczywistość wygląda tak, że my na bieżąco monitorujemy liczbę tzw. czerwonych stref, ta liczba dochodzi już do 300 przy liczbie powiatów wynoszącej 380 - podkreślił Niedzielski.
 
- Tworzymy czwartą linię obrony, to są te szpitale tymczasowe, tak je nazywamy - zapewnił, zwracając się z sejmowej trybuny do "drogich rodaków" Mateusz Morawiecki.
 
 
- Nie obiecam dzisiaj, że za parę miesięcy covid zniknie, bo nikt nie wie. Musimy nastawić się na dłuższa walkę - przyznał premier Mateusz Morawiecki podczas sejmowego sprawozdania z działań rządu w związku z pandemią COVID-19 nawiązując do słów Borysa Budki, który zapowiadał, że na jesieni pandemia zniknie podpierając się ekspertyzami.
 
- Zrobimy wszystko, żeby bronić naszych seniorów, chronić gospodarkę i chronić służbę zdrowia, zdrowie i życie wszystkich naszych obywateli – zapewnił Morawiecki.
 
Premier Morawiecki podkreślił, że szpitale tymczasowe, jak ten na Stadionie Narodowym, zostaną zorganizowane w każdym województwie. Poinformował również, że w Głuchołazach powstał "jeden z pierwszych w Europie" ośrodek rehabilitacji pocovidowej.