joomla templates top joomla templates template joomla

Szczepienia będą darmowe, podawane w dwóch dawkach. Na zakup 45 mln szczepionek na COVID-19 rząd przeznaczy od 5 do nawet 10 mld zł

Agencja/eReporter24; info/video: KPRM włącz . Opublikowano w Kraj COVID-19

 
- "Tym, co daje nam nadzieję na zakończenie walki z wirusem, jest szczepionka. Polska podpisała odpowiednie umowy i mamy już złożone zamówienia na 45 mln dawek z firmami takimi jak Pfizer BioNtech, AstraZeneca czy Johnson&Johnson. Jesteśmy gotowi do podpisania kolejnych umów, czekamy na sygnał ze strony KE. Obecnie opracowujemy bardzo dokładne zasady logistyki systemu szczepień" - mowił premier w trakcie konferencji prasowej.
 
 
Jak dodał Mateusz Morawiecki szczepienia nie będa obowiązkowe, ale zachęca do nich.
 
- "Szczepionki będą dobrowolne, darmowe i dwudawkowe. Wiemy już o jednodawkowych, ale będą wchodzić później. Szczepionka odcina możliwość przenoszenia się wirusa z człowieka na człowieka w najlepszy sposób" - mówił Prezes Rady Ministrów. 
 
Szczepionki podawane będą w dwóch dawkach. 
 
- "Proces szczepień będzie zorganizowany w sposób prosty: rejestracja online (ale możliwość też tradycyjnie); zgłoszenie do punktu szczepień; sam moment szczepienia; powtórzenie po 21 dniach. Pokaż mniej" -
 
 
Polska podpisała umowy na dostawę ponad 45 milionów dawek szczepionki z trzema firmami farmaceutycznymi: Pfizer BioNtech, Johnson&Johnson, AstraZeneca.
 
W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną:
 
- pracownicy służby zdrowia
- mieszkańcy DPS i pacjenci ZOL
- osoby w wieku 60+
- służby pracujące przy COVID-19.
 
Szczepienia przeciwko COVID-19 będą realizowane w: placówkach POZ, innych stacjonarnych placówkach medycznych, mobilnych zespołach szczepiących, centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych.