joomla templates top joomla templates template joomla

Szczepionka dostępna będzie w styczniu. Cmentarze będą zamknięte w okolicach Dnia Wszystkich Świętych. Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną

info: KPRM włącz . Opublikowano w Kraj COVID-19

 
Podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki odniósł się też do ewentualnego lockdownu i zaleceń na 1 listopada - gdy Polacy w dniu Wszystkich Świętych udadzą się na groby swoich bliskich.
 
- Kiedy pandemia wywraca nasza rzeczywistość do górny nogami, musimy planować to, co czeka nas wkrótce. Dlatego od kilkunastu dni pytacie nas, co z dniem Wszystkich Świętych. Podjęliśmy decyzję, że w dzień przed 1 listopada, 1 listopada oraz w poniedziałek cmentarze będą zamknięte - przekazał premier.
 
 
Premiera Mateusz Morawiecki zwrócił się także do seniorów.
 
- Nasz apel przyjmuje formę alarmu. Chcemy, by seniorzy zostali w domu. To na najbliższe dwa tygodnie. Korpus Wsparcia Seniorów ma służyć tym, którzy zostaną sami w potrzebie - powiedział premier.
 
- Od tego zależy Wasze życie, drodzy rodzice, dziadkowie i seniorzy - dodał Mateusz Morawiecki.
 
Premier odniósł się także do zapowiedzianych obostrzeń związanych z pracą biurową.
 
- Tam, gdzie można zostawić pracowników na pracy zdalnej, proszę o ich zostawienie na pracy zdalnej. My musimy ograniczać kontakty między ludźmi, by przerwać transmisję wirusa - zaapelował Mateusz Morawiecki.
 
 
Jak dodał premier, od dalszej liczby zakażeń uzależnione będzie też to, czy klasy 1-3 pozostaną na stacjonarnej nauce w szkołach. Szef rządu nawiązał także do projektu ustawy, który w piątek koło południa do Sejmu skierował prezydent Andrzej Duda. 
 
- Jesteśmy gotowi go procedować. Ja rozumiem kobiety, rozumiem wasz gniew - powiedział premier.
 
- Tych wszystkich, którzy mają w sobie złość, proszę: zostańcie w domu. W ten sposób pokażcie, jak bardzo kochacie bliźnich - podkreślił Mateusz Morawiecki.
 
Prezes Rady Ministrów zaznaczył też, że jest nadzieja. 
 
- Już w styczniu może pokazać się szczepionka na koronawirusa. Do tego czasu musimy dbać o przerwanie transmisji. Być może z końcem listopada uda się odmrozić część z branż, które zostały poszkodowane - tłumaczył Mateusz Morawiecki.