joomla templates top joomla templates template joomla

Klasy 4-8 przechodzą na tryb zdalny, przemieszczanie wyłącznie w grupach do 5 osób, a dzieci pod opieką dorosłych, gastronomia wyłącznie na wynos. Cała Polska jedną czerwoną strefą

Agencja/eReporter24; info: KPRM włącz . Opublikowano w Kraj COVID-19

 
- Cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną - zapowiedział premier w trakcie konferencji prasowej. Klasy od 4 do 8 szkół podstawowych będą funkcjonować wyłącznie w trybie zdalnym. Lokale gastronomiczne będą zamknięte dla klientów. W godzinach od 8 do 16 młodzież może wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej.
 
- Niestety sytuacja nadal jest niedobra i dynamiczna. Dziś nastąpił kolejny przyrost osób zakażonych. Również liczba zgonów jest wysoka i nasze działania muszą być bardzo zdecydowane - powiedział podczas konferencji premier.
 
 
Mateusz Morawiecki podkreślił, że liczba zachorowań w Polsce jest bardzo podobna do tej, która odnotowano w Europie. I przyznał, że wiele krajów decyduje się na lockdown. - Bardzo nas niepokoi tempo przyrostu, musimy go zahamować - uznał.
 
I zapowiedział, że nowe obostrzenia "będą miały skutek za 10-14 dni".
 
- W przypadku, gdyby nie zadziałały, będziemy dokonywali dalszego zamknięcia dziedzin życia - przyznał Morawiecki.
 
 
- Cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną - zapowiedział premier. Klasy od 4 do 8 szkół podstawowych będą funkcjonować wyłącznie w trybie zdalnym. Lokale gastronomiczne będą zamknięte dla klientów, możliwe będzie jedynie realizowanie posiłków na wynos i z dowozem. W godzinach od 8 do 16 młodzież może wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej -
 
Morawiecki zapowiedział również zakaz spotkań, zebrań większej liczby osób niż 5. Wyjątki to osoby mieszkające razem i cele zawodowe.
 
- Wprowadzamy program "ochrona seniorów". Prosimy seniorów powyżej 70 r. życia o nieprzemieszczanie się, tych, którzy nie świadczą pracy - zaapelował Morawiecki.

- Jeżeli obecna tendencja by się utrzymała, w przyszłym tygodniu możemy mieć 20-25 tysięcy dziennych zachorowań - przyznał minister zdrowia Adam Niedzielski. W jego ocenie już spełniają się "czarne scenariusze". 
 
 
W piątek 23 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 16 osób z powodu COVID. Jednocześnie zmarły również 137 osoby chore na COVID-19 z chorobami współistniejącymi.

- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 228 317 z tego 4172 osób zmarło, odnotowano również łącznie 105 092 przypadków ozdrowienia -

W piątek 23 października odnotowano 13 632 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa z województw:

mazowieckiego (2075),
małopolskiego (1554),
śląskiego (1305),
kujawsko-pomorskiego (1207),
wielkopolskiego (1050),
podkarpackiego (852),
łódzkiego (800),
lubelskiego (743),
pomorskiego (741),
dolnośląskiego (667),
świętokrzyskiego (639),
zachodniopomorskiego (558),
lubuskiego (449),
opolskiego (401),
warmińsko-mazurskiego (365),
podlaskiego (226).