joomla templates top joomla templates template joomla

Będzie wsparcie dla przedsiębiorców, pożyczki, zwolnienia z ZUS, dofinansowanie zatrudnienia, dofinasowanie leasingu, dofinansowania kosztów stałych

Agencja/eReporter24. info KPRM włącz . Opublikowano w Kraj COVID-19

 
Wraca postojowe i zwolnienie ze składek ZUS "Musimy dopasować instrumenty finansowe do ratowania przedsiębiorców" - mówił  w piątek premier Mateusz Morawiecki.
 
- Pomożemy branżom, które najbardziej ucierpiały przez hamulec bezpieczeństwa. Ostatnie dane Eurostatu pokazywały, że sprzedaż detaliczna zwiększała się. Po tym dynamicznym odbiciu w trzecim kwartale, znajdujemy się teraz znowu w trudnej sytuacji – argumentował konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań premier.
 
 
Szef rządu podkreślił, że kluczowe znaczenie ochrony miejsc pracy. – Obroniliśmy 5 mln miejsc pracy w ostatnich miesiącach. Tarcza Antykryzysowa i Tarcza Finansowa to łącznie około 150 mld zł, a na walkę z Covid-19 od początku pandemii wydaliśmy ponad 300 mld zł – argumentował.
 
 
Premier zaprezentował 10-punktowy program działań antykryzysowych dla firm:
 
- dofinansowania kosztów stałych dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z branż najbardziej dotkniętych restrykcjami;
- umorzenie subwencji z Tarczy Finansowej PRF;
- wydłużenie programu Tarczy Finansowej dla Dużych Firm do 31.03.2021 r. (termin składania wniosków) oraz do 31.06.2021 (wypłaty);
- pożyczki długoterminowe z gwarancją;
- dofinansowanie zatrudnienia;
- przedłużenie zasiłku postojowego;
- zwolnienie ze składek ZUS;
- dofinansowanie zmiany zakresu działalności w ramach „Dotacji na biznes”;
- polityka drugiej szansy;
- dofinansowanie leasingu.
 
 
 
- Spójna i dobra polityka finansowa, dobra polityka gospodarcza może być wraz z właściwym zachowaniem po stronie społeczeństwa najlepszą odpowiedzią na pandemię, tu i teraz. Od tego w jaki sposób będziemy utrzymywali dystans społeczny, ograniczali kontakty zależy nie tylko nasze zdrowie i życie, ale zależy również stan gospodarki – mówił na konferencji w KPRM Morawiecki.
 
 
Szef rządu podkreślił, że od początku pandemii wydaliśmy 300 mld zł na walkę z Covid-19; tarcza finansowa i tarcza antykryzysowa to łącznie około 150 mld zł.