joomla templates top joomla templates template joomla

Eksperci o pandemii. "Miejmy nadzieję, że szczepionka będzie na tyle szybko, że uda nam się ochronić osoby wrażliwe"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

 
584 przypadki w sobotę (25.07) i 443 nowe przypadki w niedzielę – liczba nowych osób zakażonych koronawirusem w Polsce utrzymuje się na wysokim poziomie. Wynik sobotni był drugim najwyższym od początku pandemii. Jak tłumaczą eksperci, tak duża liczba przypadków to efekt poluzowania obostrzeń przez rząd.
 
- Mamy do czynienia z widokami takimi, że maskę się nosi, ale pod brodą, że pani w sklepie przyłbice ma, ale uniesioną do góry – mówi dr Grażyna Cholewińska-Szymańska ze Szpitala Chorób Zakaźnych w Warszawie.
 
 
- Wychodzą wiece wyborcze bez masek, wychodzą wesela, wychodzą imprezy techno zakrapiane na katamaranie. Ja współczuję tym, którzy zarazili się bez swojej winy i tym, którzy zarazili się w pracy, bo inaczej na chleb nie mogą zarobić i do tej pracy muszą chodzić – wtóruje jej dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, Uczelnia Łazarskiego.
 
Były Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz dodaje, że nadzieją dla osób z grup ryzyka może być szybko wynaleziona szczepionka.