joomla templates top joomla templates template joomla

Adam Małysz pokonał koronawirusa. Spada liczba chorych na COVID-19, w ciągu 3 tygodni liczba chorujących zmniejszyła się o 5 tys. osób i obecnie jest na poziomie z połowy maja

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

 
22 czerwca u Adama Małysza stwierdzono zakażenie koronawirusem. Niedługo później na obecność COVID-19 przebadano całą kadrę skoczków narciarskich. Całe szczęście okazało się, że wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu byli zdrowi.

- Moja kwarantanna dobiega końca. Testy wykazały, że jestem zdrowy. Jednocześnie pamiętajcie, że epidemia wcale się nie skończyła i ciągle trzeba na siebie uważać - przestrzegł legendarny skoczek narciarski.
 
Adam Małysz może wrócić do pracy z polskimi skoczkami, którzy przygotowują się do występów w Letnim Grand Prix.
 
 
W skali kraju zdecydowanie maleje liczba osób chorych na koronawirusa. Od 24 dni liczba aktywnie chorych maleje, a w stosunku do maximum jakie miało miejsce 17 czerwca liczba chorych zmalała o prawie 5 tys, osób i aktualnie jest na poziomie jaki odnotowano 15 maja. 
 
Do tej pory wyzdrowiało łącznie ponad 71 proc. osób, które zachorowały  na koronawirusa, z ogólnej liczby choych zmarły 4 proc. pacjentów zakażonych COVID-19.
 
 
 
W sobotę 11 lipca odnotowano 6 przypadków śmiertelnych osób chorych na COVID-19, byli to: 86-letni mężczyzna z Białej Podlaski, 64-letni mężczyzna ze Zgierza, 86-letnia kobieta z Siedlec, 77-letni mężczyzna z Tych, 83-letni mężczyzna z Turek i 75-letnia kobieta z Mońki. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 
 
- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 37521 z tego 1568 osób zmarło, odnotowano również łącznie 26635 przypadków ozdrowienia -
 
 
 
W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o 305 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, były to osoby z następujących województw:
 
śląskiego (77), 
małopolskiego (53), 
mazowieckiego (45), 
wielkopolskiego (43), 
łódzkiego (34), 
lubelskiego (14), 
podkarpackiego (9), 
opolskiego (8), 
lubuskiego (6), 
pomorskiego (4), 
zachodniopomorskiego (4), 
warmińsko-mazurskiego (2), 
kujawsko-pomorskiego (2), 
dolnośląskiego (2), 
podlaskiego (2).