joomla templates top joomla templates template joomla

Epidemia postępuje coraz szybciej. Odnotowano już 1051 przypadki, kolejna już 14 osoba zmarła w szpitalu w Skarżysku Kamiennej z powodu koronawirusa

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

Liczba zakażonych koronawirusem rośnie coraz szybciej, dzisiaj odnotowano już 151 nowych przypadków, a liczba osób przekroczyła już 1051. Zmarła 14 osoba tym razem w szpitalu w Skarżysku Kamiennej.
 
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w dniu dzisiejszym o 151 nowych przypadkach zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
 
- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051 osób z tego 14 osób zmarło -
 
Pierwszy raport w dniu dzisiejszym pojawił się po godz. 9, wtedy Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

O godz. 15 poinformowano o kolejnych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.
 
Po godz. 20 Ministerstwo poinformowało o kolejnych 20 nowych przypadkach. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.
 

 
Po godz. 18 potwierdzono 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego.
 
W dniu dzisiejszym jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia zmarły już cztery osoby zakażone koronawirusem w tym dwie w szpitalu we Wrocławiu. Są nimi 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.
 
Trzecią osoba jest 71-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu. Pacjent miał choroby współistniejące. Czwartą osobą zmarłą na koronawirusa w dniu dzisiejszym jest 80-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Skarżysku Kamiennej i który miał choroby współistniejące.