joomla templates top joomla templates template joomla

"Zarzuty dotyczyły kampanii, a nie procesu wyborczego". Rzecznik Sądu Najwyższego o pozostawieniu bez dalszego biegu protestu komitetu Rafała Trzaskowskiego

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Po uznaniu ważności wyboru prezydenta Andrzeja Dudy przez Sąd Najwyższy, rzecznik SN odniósł się do licznych protestów wyborczych, w tym do skargi komitetu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, które sąd nie nadal dalszego biegu.
 
Jak poinformował rzecznik SN sędzia Aleksander Stępkowski, Sąd Najwyższy wskazał, że protest ten w części wykraczał poza jego ustawowo określony przedmiot i granice zakreślone w Kodeksie wyborczym.
 
 
Sąd uznał też, że wnoszący protest częściowo nie przedstawił ani nie wskazał dowodów na poparcie formułowanych zarzutów, do czego obliguje go Kodeks wyborczy.
Sąd Najwyższy uznał w całości lub w części 92 zarzuty zawarte w protestach wyborczych, jednak bez wpływu na wynik wyborów.
 
Protestów wpłynęło ok. 5,8 tysiąca, a wiele z nich zostało rozpatrzonych łącznie. Jak wyjaśnił rzecznik, dotyczyło to tych wniosków, które były identyczne w treści.