joomla templates top joomla templates template joomla

Zaledwie 500 pakietów za granicą nie trafiło na czas do wyborców, ale najpierw mówi o setkach tysięcy głosów nieważnych co jest nieprawdą, potem o ogromnej liczbie osób, które rzekomo nie mogło zagłosować

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego złożył do Sądu Najwyższego protest wyborczy, a w nim żądanie unieważnienia głosowania z powodu całej listy zarzutów. Chodzi o możliwe naruszenie konstytucji, wspomaganie przez telewizję państwową jednego kandydata i naruszenia ze strony administracji rządowej.
 
- Uruchomiono gigantyczną machinę państwa, gdzie Mateusz Morawiecki odbył - jak się chwalił - dwieście spotkań wyborczych, gdzie agitował wprost, gdzie nadużywano państwa i jego instytucji do działań na rzecz jednego kandydata. Jeśli byśmy dzisiaj odpuścili, to następne wybory przekręciliby jeszcze bardziej – podkreśliła Barbara Nowacka z KO.
 
 
Marek Ast z PiS stwierdził, że część polityków PO mówi o tym, że wynik wyborów należy uznać, a inni, że nieprawidłowości powinny skutkować unieważnieniem wyborów. - Po prostu jest to wewnętrzny problem w Platformie – ocenił.
 
- Ja się nie obawiam o stanowisko Sądu Najwyższego. Ale to jest niezależny sąd, który w oparciu o przedstawione wnioski podejmie decyzję – dodał.
 
Termin na korespondencyjne składanie protestów wyborczych minął o północy. Według biura prasowego Sądu Najwyższego szacuje się, że mogło zostać złożonych blisko 800, a część jeszcze nadchodzi pocztą. Czas na ich rozpatrzenie Sąd Najwyższy ma do 3 sierpnia.