joomla templates top joomla templates template joomla

Wygrana Andrzeja Dudy może być dużo wyższa niż się wydaje? 63 proc. dla Prezydenta i 37 proc. dla Trzaskowskiego. Tak typowana jest wygrana obecnego Prezydenta, kandydatom zależy na mobilizacji

R.z/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24 włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Zakłady bukmacherskie bezlitosne dla kandydata opozycji, wskazują na zdecydowaną wygraną obecnego Prezydenta w II turze wyborów. Andrzej Duda ma wygrać nawet stosunkiem 64 proc. przy 36 proc. dla Rafała Trzaskowskiego. Również wewnętrzne badania mają pokazywać taką tendencję, co jednak może powodować demobilizację elektoratu. 

12 lipca Polacy zagłosują w II turze wyborów na Prezydenta RP na kolejną kadencję. Chociaż przez pewien czas wydawało się, że nikt nie będzie w stanie zagrozić aktualnie urzędującemu Andrzejowi Dudzie, najnowsze sondaże wyborcze publikowane przez instytuty badawcze wskazują na to, że na ostatniej prostej walka pomiędzy kandydatami może być niezwykle zażarta
 
Sondaże wskazujące na konkretnego kandydata jako zwycięzcę nie są na rękę jednak żadnemu ze sztabów ponieważ wpływają na demobilizacje elektoratu lub w przypadku kandydata przegranego zniechęcają do pójścia na wybory.
 
- W zakładach bukmacherskich Andrzej Duda zdecydowanie wygrywa otrzymując poparcie na poziomie 64 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski zaledwie 36 proc. -
 
 
Stawiając na obecnego prezydenta 1 zł otrzymamy 1,52 zł, stawiając na Trzaskowskiego możemy zyskać 2,62 zł za każdą postawioną złotówkę - informuje portal legalnibukmacherzy,pl. Pokazuje to co ludzie dbający o pieniądze myślą o niedzielnym wyniku wyborów. 
 
Jeżeli potwierdzą się badania wewnętrzne, które również wskazują - według naszych informacji - na zdecydowaną wygraną Dudy, zwycięstwo może być bolesne dla kandydata Platformy Obywatelskiej, a jego walka walką o przeżycie bytu politycznego, który wspiera go w wyborach.
 
Oficjalne sondaże wyborcze są zdecydowanie bardziej wyrównane i przemiennie pokazują wygraną Andrzeja Dudy to Rafała Trzaskowskiego, często przy blisko dziesięciu procentach osób niezdecydowanych. Co do zasady badania opinii faworyzują jednak obecnego Prezydenta, który jak pokazuje praktyka jest notorycznie niedoszacowany, co miało nawet miejsce w przypadku exit poll w I turze wyborów - niemal 3 procent, co jest wysokim niedoszacowaniem w takiego typu badaniach.
 
Jak pokazuje praktyka sztaby publikują również tylko te sondaże, które są im wygodne, zamawiając dużo więcej badań. Z jednej strony słabszy kandydat nie chce demobilizować swojego elektoratu, a kandydat z większym poparciem podobnie chce uzyskać jak najwyższą przewagę nad konkurentem.
 
Kluczem do sukcesu jest frekwencja i tylko ta może zaważyć na ostatecznym wyniku, a przypomnijmy, że w miastach sięgnęła ona już sufitu i nowych wyborców szukać można w małych miasteczkach i na wsi, gdzie frekwencja była zdecydowanie mniejsza, a więc pozostały jeszcze rezerwy wyborcze.Czy kandudat PO może tam znaleźć swoich wyborców? - Jest to mało prawdopodobne 
 
Wybory już w najbliższą niedzielę 12 lipca, wtedy sondaże i notowania bukmacherskie zderzą się z rzeczywistością.