joomla templates top joomla templates template joomla

Opozycja dobrze ocenia rolę Prezydenta w obecnej sytuacji, bo twierdzi, że „Andrzej Duda nigdy nie wygrałby wyborów, gdyby nie ta specjalna sytuacja”. Opozycja stanowczo krytykuje chęć organizacji wyborów

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

Prawo i Sprawiedliwość proponuje, by w najbliższych wyborach wszyscy obywatele mogli głosować korespondencyjnie. Zdaniem opozycji, to chęć organizacji wyborów za wszelką cenę, a Andrzej Duda w normalnych warunkach nigdy nie wygrałby wyborów prezydenckich.
 

- Kaczyński po trupach do urn prowadzi Polaków i to jest widoczne już od kilku tygodni. Sposób, w jaki jest prowadzona ta kampania, jak są organizowane te wybory, pokazuje jasno, że Andrzej Duda nigdy nie wygrałby wyborów, gdyby nie ta specjalna sytuacja i gdyby nie to koło ratunkowe rzucane mu przez PiS i prezesa – stwierdził Robert Biedroń z Wiosny.
 

- Prezes Kaczyński zawsze miał fobię, że wybory w Polsce mogą być sfałszowane. W takim systemie, jaki on dzisiaj przedstawia, w którym to politycy mają nadzorować proces wyborczy, nie ma żadnych gwarancji, że ten proces będzie przebiegał uczciwie i każdy wynik wyborczy będzie mógł być kwestionowany przez kolejne lata. To jest szaleństwo. To nie ma nic wspólnego z prawem obywatelskim do głosowania i prawdziwymi wolnymi wyborami – stwierdził Jan Grabiec z PO.

- Moim zdaniem PiS próbuje za wszelką cenę doprowadzić do wyborów 10 maja po to, żeby później wprowadzić stan wyjątkowy i mówić, że trzeba później normować sytuację w kraju - uważa Piotr Zgorzelski z PSL.