joomla templates top joomla templates template joomla

W Platformie rozliczenia i przepychanki, a Władysław Kosiniak-Kamysz ogłasza swoją kandydaturę w wyborach na Prezydenta RP. Wspierać ma go nawet sam Donald Tusk

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

Władysław Kosiniak-Kamysz został oficjalnie wybrany kandydatem PSL na prezydenta. Ludowcy ogłosili to w Wierzchosławicach koło Tarnowa, gdzie odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Naczelnej partii. W uchwale stwierdzono, że prezes ludowców jest "naturalnym" kandydatem tej partii, ale PSL chce zarazem wyłonić wspólnego kandydata środowisk opozycyjnych.
 
 
- Uważamy, że aby wygrać wybory prezydenckie, trzeba połączyć różne środowiska. Żadna z partii opozycyjnych nie zrobi tego sama, to musi być szersze środowisko – tłumaczył Kosiniak-Kamysz.
 
 
Prezes PSL zachęcał wszystkie partie koalicyjne do znalezienia wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich i zapewnił, że jeśli pojawi się kandydat z większą szansą na zwycięstwo, to on wycofa się i zajmie się wsparciem tej osoby.
 
- Jak będzie ktoś lepszy, to z chęcią będę pomagał. Dajmy sobie szansę na zwycięstwo w tych wyborach, nie przekreślajmy tej szansy na samym początku – mówił.
 
Według sondażu SW Research dla rp.pl opublikowanego na początku listopada, Władysław Kosiniak-Kamysz uznawany jest za lidera opozycji, wyprzedając m.in. Grzegorza Schetynę, przewodniczącego PO.
 
 
 
Zdecydowanie największa grupa (41,2 proc.) respondentów nie była jednak w stanie wskazać przywódcy opozycji. Lidera PSL wskazało 12,1 proc. Polaków, a Schetynę 10,2 proc.