joomla templates top joomla templates template joomla

Sztab Kidawy-Błońskiej rozpowszechnia fake-newsy. Adam Szłapka napisał na Twitterze, że oddział dziecięcy szpitala w Łowiczu może być zlikwidowany. Starosta zapewnia, że się rozwija się i nic mu nie zagraża

Agencja/eReporter24; fot: twitter, video: facebook włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

Rzecznika sztabu kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej rozprowadza fake newsy – powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Wspomniany poseł PO Adam Szłapka napisał na Twitterze, że oddział dziecięcy szpitala w Łowiczu może zostać zlikwidowany. Starosta łowicki zapewnił, że oddział rozwija się i jego działalność nie jest zagrożona.
 

Na konferencji prasowej Radosław Fogiel poinformował, że rzecznik sztabu Małgorzaty Kidawy Błońskiej produkuje fake newsy. Chodzi o twitterowy wpis Szłapki, w którym zwrócił się do prezydenta.
 

Fogiel powiedział, że:

- "sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej czwartkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łowicza wykorzystał „do zaprezentowania, puszczenia w obieg informacji, która jest niestety nieprawdziwa, po prostu fake newsa”.
 

Informacji podanej przez Szłapkę zaprzeczył starosta łowicki Marcin Kosiorek.

– Jako mieszkańcom Ziemi Łowickiej jest nam niezmiernie przykro, że w taki sposób potraktowano nasz szpital. Oddział dziecięcy nie tylko nie jest zagrożony, ale wręcz przeciwnie – rozwija się – zapewnił.

Poinformował, że w minionym roku na remont tego szpitala wydano 2,3 mln zł, z czego 1 mln na mocy zarządzenia premiera pochodził z rezerwy budżetu państwa. Kosiorek zaprosił Szłapkę do odwiedzenia oddziału dziecięcego w łowickim szpitalu.