joomla templates top joomla templates template joomla

Znamy wyniki I tury wyborów prezydenckiej, szacowane przez sondaż exit poll. Najwięcej osób oddało głos na Andrzeja Dudę, drugi w sondażu jest Rafał Trzaskowski. Obydwaj kandydaci powalczą o prezydenturę w II turze

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Są wyniki I tury wyborów prezydenckiej, szacowane przez sondaż exit poll. Najwięcej osób oddało głos na Andrzeja Dudę, drugi w sondażu jest Rafał Trzaskowski. Obydwaj powalczą o prezydenturę w II turze.
 
Zakończyła się I tura wyborów prezydenckich. Według wstępnych wyników sondażowych exit poll dla tvn24.pl wygrał ją Andrzej Duda. Urzędujący prezydent uzyskał 41,8 proc. głosów. Rafał Trzaskowski zdobył 30,4 proc. głosów. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Hołownii, który uzyskał 13,3 proc. głosów.
 
 
Poza podium znaleźli się: Krzysztof Bosak (7,4 proc.), Robert Biedroń (2,9 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6 proc.), Marek Jakubiak (0,5 proc.), Stanisław Żółtek (0,3 proc.), Waldemar Witkowski (0,3 proc.), Paweł Tanajno (0,3 proc.) oraz Mirosław Piotrowski (0,2 proc.).
 
Zakończyło się głosowanie w I turze wyborów prezydenckich 2020. Od samego rana przed lokalami wyborczymi ustawiały się długie kolejki. Do godziny 17 ponad 14 milionom Polaków wydano karty do głosowania. Tym samym frekwencja wyniosła 47,89 proc. Lokale zostały zamknięte o godzinie 21.
 
 
Szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak przyznał, że "frekwencja jest rekordowa w historii ostatnich wyborów". - Nawet porównując lata 90-te to, jeżeli będzie się tak rozwijała w kolejnych godzinach, będzie najwyższa - dodał. Dla porównania w wyborach prezydenckich w 2015 roku frekwencja na godzinę 17 wynosiła 34,41 proc.