joomla templates top joomla templates template joomla

Rafał Trzaskowski nie szanuje prawa. Wziął udział w wiecu wyborczym, na którym zgromadziło się nawet ponad sto osób. Wcześniej warszawski Ratusz odmówił "Strajkowi przedsiębiorców" rejestracji zgromadzenia

R.z/eSerwis.info. fot: facebook/Rafał Trzaskowski włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Rybnik jedno z pierwszych miast, które Trzaskowski odwiedził jako kandydat na prezydenta Koalicji Obywatelskiej. Podczas wizyty na rybnickim rynku ma towarzyszyć mu prezydent Piotr Kuczera i Borys Budka, a także grupka osób łamiąca wszelkie zasady COVID-19, osób mogło być nawet sto. Zauważył to jeden z mieszkańców, który stanął na konferencji z banerem "zostań w domu"
 
Rafał Trzaskowski wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami na Rynku w Rybniku. W wyborczym wiecu - bo tak chyba można nazwać tego typu spotkanie - wziął również udział prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
 
 
Spotkanie wyborcze, nazwane przez kandydata konferencją, odbyło się w całkowitej sprzeczności z wytycznymi dotyczącymi COVID-19. Na miejscu spontanicznie lub z premedytacją pojawiła się grupka osób, mogło być ich nawet ponad 100, nie licząc dziennikarzy. Osoby stały w zwartej grupie, nie zachowując odległości.
 
- Pomimo widocznego zgromadzenia, prezydenta Miasta nie zareagował, dopiero pod koniec konferencji Rafał Trzaskowski zwrócił uwagę aby zachować odpowiednie odległości, ale spotkania z mediami czy też mieszkańcami nie przerwał -
 
Nieprawidłową sytuację zauważyli niektórzy mieszkańcy, którzy przyszli na miejsce z banerami, a więc przygotowani, co świadczy o tym, że spotkanie musiało być wcześniej umówione, albo podane do wiadomości. Na jednym z banerów widniał napis.
 
- Zostań w domu - 
 
 
Kandydat na prezydenta już wcześniej zapowiadał, że wyrusza w Polskę. Najwyraźniej zamierza cyklicznie organizować tego typu wiece, bo tak chyba należy zakwalifikować tego typu spotkanie. Z jednej strony prezydent martwi się o zdrowie nauczycieli i przedszkolanek w Warszawie blokując uruchomienie placówek oświatowych, z drugiej stromny nie przeszkadza mu udzial w zgromadzeniu, w którym osoby stosją bardzo blisko siebie.