joomla templates top joomla templates template joomla

"Przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni" mówi Duda. Trzaskowski, w kampanii mówił o pojednaniu, nie zdobył się jednak na przeprosiny za sok z buraka, falę hejtu na polskie rodziny, emerytów i kościół

R.z/eGrudziadz.pl. fot: materia organizatora włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
- Przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni, nie tylko w kampanii, ale przez całe ostatnie pięć lat - powiedział w Pułtusku Andrzej Duda. Również w poniedziałek w trakcie wystąpienia powielił swoje przeprosiny. Prezydent zaprosił też Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego, też na razie zaproszenia nie przyjął.
 
W trakcie wieczoru wyborczego w Pułtusku Andrzej Duda dziękował m.in. Jarosławowi Kaczyńskiemu, Jarosławowi Gowinowi, Beacie Szydło, a także swojej rodzinie; rodzicom, żonie Agacie i córce Kindze.
 
- „Przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni, nie tylko w kampanii, ale przez całe ostatnie pięć lat” - mówił Prezydent Andrzej Duda.
 
 
Prezydent zaprosił do Pałacu Prezydenckiego kontrkandydata z żoną, chcąc uścisnąć mu dłoń w akcie zgody. Rafał Trzaskowski zaproszenia nie przyjął, sądząc, że przyjdzie jeszcze czas na takie spotkanie, nie określając jednak terminu.
 
Andrzej Duda również w poniedziałek przebywając w trasie na Mazowszu powtórzył:
 
- „Jeżeli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub jak się zachowałem w czasie kampanii wyborczej, czy w ciągu ostatnich pięciu lat, proszę, żeby mi wybaczył i dał szansę na poprawę przez następne pięć lat” -

Jak dodał Duda, jego celem jest, aby Polska nie była podzielona na "wiejską i miejską".
 
- „Proszę, żebyście mi pomogli sklejać naszą Polskę, nasze społeczeństwo. Ja naprawdę głęboko wierzę, że możemy sobie podać rękę i że to będzie ciepła dłoń z mocnym i serdecznym uściskiem” - mówił Duda.
 
Na podobny gest nie był w stanie się zdobyć Rafa Trzaskowski, który już na wiecu wyborczym nie potrafił pogratulować jednoznacznie kontrkandydatowi, a głównie kierował roszczenia i swoje żale do tych, którzy zagłosowali na Prezydenta.
 
Przypomnijmy, że to Rafał Trzaskowski w swojej kampanii mówił o pojednaniu, jednocześnie nie potrafił podać ręki rywalowi.
 
Również następnego dnia kandydat PO na Prezydenta nie przeprosił za kampanię hejtu w stosunku do rodzin, katolików czy emerytów, realizowaną przez sok z buraka, a także przez szeregi Platformy Obywatelskiej masowo w niewybrednych słowach oszczerczo oczerniające te środowiska.