joomla templates top joomla templates template joomla

Platforma wszelkimi dostępnymi środkami dążyła do tego, aby wybory 10 maja się nie odbyły, teraz mówi, że "w historii wolnej Polski nie doszło do takiej kompromitacji"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
- Jasne jest, że osoby, które doprowadziły do tej wyjątkowej i niespotykanej w historii kompromitacji państwa polskiego, powinny ponieść odpowiedzialność - mówił lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka odnosząc się do faktu, że nie odbyły się zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie.
 
Budka zapowiedział, że klub Koalicji Obywatelskiej złoży projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego, który zapewni przeprowadzenie wyborów prezydenckich "zgodnie z konstytucją".
 
 
Lider PO Borys Budka powiedział, że jedynym legalnym rozwiązaniem obecnie byłoby ogłoszenie stanu klęski żywiołowej i, na skutek tego, przesunięcie terminu wyborów prezydenckich. Przypomniał, że KO przedstawiła propozycje dotyczące wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i przedłużania go.
 
- Niestety pan premier Morawiecki stchórzył, nie przedstawił odpowiedniego wniosku Radzie Ministrów, więc to, z czym mamy dziś do czynienia, to stan bezprawia – mówił Budka.