joomla templates top joomla templates template joomla

PO traktuje swoich wyborców "jak idiotów"? Chce ponownie wymienić kandydata na Prezydenta, nie pasują jej sondaże? Grodzki przetrzymuje ustawę, w kuluarach miała się pojawić informacja o powrocie Kidawy-Błońskiej

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
- Konstytucjonaliści twierdzą, że w pełni legalne wybory powinny odbyć się po ogłoszeniu stanu klęski żywiołowej lub po zakończeniu kadencji lub dymisji pana prezydenta Dudy - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki przed naradą przedstawicieli klubów opozycji ws. ustawy dotyczącej tegorocznych wyborów prezydenckich.
 
Grodzki zwrócił uwagę, że w związku z ustawą autorstwa PiS jest coraz więcej wątpliwości. Marszałek Senatu powiedział, że zarówno pocztowcy, jak i samorządowcy wskazują, że termin 28 czerwca jest "prawie niewykonalny".
 
Ustawa, której wprowadzenie w życie pozwoliłoby rozpocząć nową procedurę wyborczą przetrzymywana jest w senacie, jednocześnie pojawiły się wypowiedzi polityków sugerujące, że
 
- "Koalicja Obywatelska formalnie chce wymienić Rafała Trzaskowskiego na Małgorzatę Kidawę-Błońską" -
 
 
Tego typu informacje pojawiły się dzisiaj w ustach polityków, niektóre z gazet powołują się na informacje bezpośrednio z wnętrza Platformy Obywatelskiej.
 
Jednym z portali jak opisał tę koncepcję jest tvp.info, który przekonuje, że taki właśnie wariant jest brany pod uwagę w największej partii opozycyjnej. Dlaczego? Powodów ma być kilka.
 
Portal wskazuje, że Platforma Obywatelska ma poważne problemy wewnętrzne, do których przyczyniła się m.in. zamiana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego. W PO nie wszyscy mają być ponoć zadowoleni z tempa przeprowadzenia całej operacji, a lokalne struktury pamiętają, że na Małgorzatę Kidawę-Błońską mogli zagłosować w prawyborach, zaś Trzaskowski został wskazany przez kierownictwo partii.
 
- „Powrót do „wariantu Kidawa” jest coraz poważniej brany pod uwagę” - mówi jeden z polityków KO wskazywany przez portal.
Jeden z posłów PO zdaniem portalu przekonuje również, że:
 
- "Po jednym entuzjastycznym sondażu, kolejne badania już tak optymistyczne nie są" - jak wiadomo Trzaskowski pomimo "nowości" nie osiągnął jeszcze poziomu Kidawy-Błońskiej, która miała swojego czasu ponad 30 proc, w żadnym sondażu nie wygrywa również z Dudą w II turze wyborów.
 
Z kolei jeden z senatorów PO twierdzi, że marszałek Tomasz Grodzki ma być zdaniem portalu:
 
- "Rozgoryczony rozpychaniem się Budki. Za przyczynę takiego stanu rzeczy senator PO wskazuje m. in. wystąpienia Borysa Budki, który z sejmowej mównicy czy na konferencji prasowej potrafił ogłosić, co zrobi większość senacka, a więc kilkudziesięciu senatorów" - To jest niepoważne, a dla nich uwłaczające – zauważa.