joomla templates top joomla templates template joomla

Poruszenie na Nowogrodzkiej i pełna mobilizacja. Andrzej Duda może zagwarantować sobie reelekcję już w I turze wyborów prezydenckich. Tak wynika z wewnętrznych sondaży

Agencja/eReporter24; fot: KPRM; info ES, Radio Z włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Andrzej Duda może zagwarantować sobie reelekcję już w I turze wyborów prezydenckich. Tak wynika ze zleconego przez PiS sondażu, do którego dotarł "Super Express".
 
„SE” dotarł do sondażu zleconego przez PiS, z którego wynika, że Duda jednak jest bliski zagwarantowania sobie reelekcji już za pierwszym podejściem.
Stąd prawdopodobnie tak duża ofensywa ze strony rządu, a także nerwowość w sztabie, ponieważ takie rozstrzygnięcie przy odpowiedniej mobilizacji by pozwoliło kandydatowi PiS uniknąć przeprawy w starciu w II turze.
 
 
Według wspomnianego sondażu w I turze Duda może zdobyć 48,64 proc. głosów. Aby wygrać wybory jego poparcie musi być większe od 50 proc., czyli niewiele do tego brakuje. Największy rywal w walce o najważniejszy urząd w państwie, Rafał Trzaskowski z KO, zdobędzie w I turze tylko 24,29 proc. głosów" – pisze w czwartek "SE".
 
Gazeta zaznacza, że z sondażu do którego dotarła wynika też, że daje on zwycięstwo Andrzejowi Dudzie także w drugiej turze wyborów, gdzie obecny Prezydent uzyskuje 46,56 proc. głosów, wobec 33,44 proc. głosów oddanych na Rafała Trzaskowskiego. Według "SE", sztabowcy kandydata PiS zdają sobie sprawę, że druga tura jest bardzo ryzykowna, bo nie wiadomo co się do tego czasu wydarzy. Dlatego na Nowogrodzkiej widać pełną mobilizację.
 
Badania zamawiane przez partie polityczne są z zasady o wiele bardziej dokładne. Tego typu badanie może jednak działać demobilizująco na wyborców Andrzeja Dudy.