joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy sondaż zbliża Andrzeja Dudy do prezydentury w pierwszej turze. 46 proc. to nowe rekordowe poparcie i wzrost o 4 pkt. Konkurencja daleko w tyle za obecnym Prezydentem

info: Polskie Radio, fot: PiS/facebook włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda z rekordowym poparciem. Jest nowy sondaż prezydencki. Według badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl Andrzej Duda - ubiegający się o reelekcję - może liczyć na rekordowo wysokie poparcie w wyścigu prezydenckim. Obecny prezydent osiągnął najlepszy wynik na przestrzeni ostatnich miesięcy.
 
 
Chęć oddania głosu na obecnego prezydenta zadeklarowało 46 proc. zdecydowanych wyborców, co oznacza wzrost aż o 4 punkty w porównaniu z poprzednimi badaniami pracowni.
 
"Rozpocznie ją mocny akcent". Dziś odbyła się inauguracja kampanii Andrzeja Dudy Poparcie dla kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej spadło o 1 punkt i wynosi obecnie 24 proc. Traci również Szymon Hołownia, na którego chce głosować 9 proc. respondentów, co oznacza spadek o 3 punkty.
 
 
Na kandydata Nowej Lewicy Roberta Biedronia wskazało 9 proc. badanych, czyli o 1 punkt proc. mniej niż w ostatnim badaniu. 1 punkt zyskał za to Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego wskazało 7 proc. respondentów. Zyskuje także Krzysztof Bosak, na którego chce zagłosować 5 proc. respondentów; poprzednio było to 3 proc.
 
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 7 do 11 lutego 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1085 osób.