joomla templates top joomla templates template joomla

"Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi" mówiła Agata Duda

Agencja/eReporter24; fot: Materiał Organizatora włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Chciałabym zaapelować do państwa o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, by być obiektem nienawiści - powiedziała podczas wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy jego córka, Kinga. Głos zabrała także żona ubiegającego się o reelekcję prezydenta, Agata Kornhauser-Duda.
 
Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos, na Andrzeja Dudę zagłosowało 50,4 procent wyborów, a na Rafała Trzaskowskiego - 49,6. Pracownia nie wskazała w niedzielę wieczorem zwycięzcy wyborów, ponieważ różnica między kandydatami wyniosła tylko 0,8 pkt procentowego, a margines błędu w badaniu exit poll wynosi 2 punkty procentowe.
 
 
Głosowanie trwało w niedzielę od godziny 7 do 21. Frekwencja, według sondażu exit poll, wyniosła 68,9 procent. Jest więc wyższa niż w pierwszej turze wyborów, kiedy do urn poszło 64,51 procent osób uprawnionych.