joomla templates top joomla templates template joomla

Nieprzychylni boją się, po słowach Trzaskowskiego, który "Ma nadzieję, że od Warszawy zacznie się fala zmiany", że to będzie "fala szamba"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Borys Budka poinformował na konferencji prasowej, że Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Przewodniczący PO podziękował poprzedniej kandydatce, Małgorzacie Kidawie-Błońskiej za determinację w walce o przełożenie głosowania zaplanowanego na 10 maja.
 
- Raz jeszcze dziękuję za to, że pani marszałek jako jedyna była tą kandydatką, która od samego początku pokazała, że wartości są ważniejsze niż bieżący interes polityczny – mówił Budka.
 
Przedstawiając kandydaturę obecnego prezydenta Warszawy Budka podkreślił, że jego wybór był jednomyślny.
 
- Po decyzji pani marszałek, że nie będzie ponownie startować w nowych wyborach prezydenckich, Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska stanęły przed decyzją o nominowaniu kandydata na urząd prezydenta Rzeczpospolitej. Miło mi w tym miejscu poinformować, że jednomyślną rekomendacją zarządu krajowego PO, przedstawioną naszym koalicjantom, jest rekomendacja dla pana prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego – powiedział Budka.
 
 
Małgorzata Kidawa-Błońska dodała, że ma nadzieję, iż za kilka tygodni Polska będzie „miała nowego prezydenta”.
 
- Dzisiaj staję przed państwem jako kandydat na prezydenta Rzeczypospolitej, biorąc na siebie olbrzymią odpowiedzialność walki o demokratyczną Polskę, walki o silne państwo, walki o demokrację – oświadczył Rafał Trzaskowski. Obecny prezydent Warszawy został wybrany przez zarząd Platformy Obywatelskiej na nowego kandydata na prezydenta. Jego kandydatura została poparte przez wszystkie partie zjednoczone w Koalicji Obywatelskiej.
 
- Idę się bić o Polskę, która będzie silna. Idę się bić o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie depcze się wszystkiego, co przez 30 lat udało nam się wspólnie osiągnąć – mówił Rafał Trzaskowski podczas prezentacji swojej kandydatury do startu w wyborach prezydenckich.
 
Prezydent Warszawy zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która dziś rano zrezygnowała z udziału w wyborach. Trzaskowski jest kandydatem całej Koalicji Obywatelskiej.
 
- Sytuacja nie jest łatwa, ale może to i lepiej, bo to wymaga od nas pełnej konsolidacji i energii do tego, żeby walczyć i żeby wygrać w tych wyborach i mam nadzieję, że właśnie od Warszawy zacznie się ta olbrzymia fala zmiany – stwierdził Trzaskowski.