joomla templates top joomla templates template joomla

Małgorzata Kidawy-Błońskiej poprawiona w trakcie konferencji w Płocku przez „suflera”. Kandydatka pomyliła miliony z miliardami

info; TVN24/x-news; tweeter, tvpinfo włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

Małgorzata Kidawa-Błońska na konferencji prasowej w Płocku zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz abonamentowej. W trakcie wypowiedzi pomyliła miliony z miliardami, dzięki jednak pomocy „suflera” poprawiła swój błąd.
 
 
- Panie prezydencie, żądam, żeby pan zawetował tę ustawę – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, zwracając się prezydenta Andrzeja Dudy ws. nowelizacji przyznającej dwa miliardy złotych na media publiczne. Jej zdaniem, pieniądze te powinny zostać przeznaczone na opiekę medyczną dla polskich pacjentów.
 
 
W trakcie wypowiedzi kandydatka pomyliła miliony z miliardami na co zareagował przychylny głos zza ramienia kandydatki na Prezydenta RP.
 
Stojący w drugim szeregu, tuż za Małgorzatą Kidawą-Błońską Andrzej Nowakowski z Platformy Obywatelskiej, prezydent Płocka, szybko zareagował na pomyłkę posłanki. Ta równie szybko się poprawiła i zaapelowała do Andrzeja Dudy o przekazanie dwóch miliardów złotych polskim pacjentom.
 
 
Błąd podchwycili internauci, którzy skojarzyli sytuację z podobnymi wpadkami Bronisława Komorowskiego sprzed 5 lat, który w kampanii wyborczej korzystał z suflera, a dokładniej suflerki, która chodziła za nim i podpowiadała mi co ma mówić i robić.