joomla templates top joomla templates template joomla

Małgorzata Kidawa-Błońska wygrywa w sondażach już tylko z pozycją „inni”, chce na nią oddać głos zaledwie 2 proc. osób. Nawet po doliczeniu osób bojkotujących wybory nie przekracza 7% proc. poparcia

info tvpinfo, oko.press włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Według nowego sondażu zrealizowanego przez IPSOS dla portalu oko presss Andrzej Duda wygrywa wybory z przewagą aż 52 punktów procentowych z drugim w sondażach Szymonem Hołownią. Urzędujący prezydent z poparciem 63 proc. wygrałby w pierwszej turze, gdyby wybory odbyły się 10 maja. Kandydata KO Małgorzata Kidawa-Błońska z 2 procentowym poparciem wygrywa tylko z pozycją "inni kandydaci".
 
Według najnowszego sondażu na Andrzeja Dudę chce oddać 63 proc. respondentów, na drugim miejscu z wynikiem 11 proc. uplasował się Szymon Hołownia. Trzecie miejsce zajął Władysław Kosiniak-Kamysz razem z Krzysztofem Bosakiem, oboje mogą liczyć na 7 proc. poparcia. Kandydat Lewicy Robert Biedroń uzyskał wynik 5 proc. Ostatnia lokata wśród sondowanych kandydatur należy do wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z KO – 2 proc, która wygrywa już tylko z pozycją "inni kandydaci".
 
 
Portal OKO press analizując wyniki sondażu Ipsos ocenia, że duża część elektoratu KO posłuchała wezwań partyjnych liderów i nie chce brać udziału w głosowaniu. Portal podaje, że 6 na 10 ankietowanych deklarujących udział to wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.
 
Z kolei blisko trzy czwarte (73 proc.) sympatyków KO zamierza zbojkotować wybory – z czego ma wynikać najniższy od początku kampanii prezydenckiej wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Zakładając jednak nawet, że do bojkotu by nie doszło, a wszyscy wyborcy kandydatki KO oddaliby na nią swój głos, jej wynik oscylowałby na granicy podium z poparciem wynoszącym niewiele ponad 7 proc.