joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy sondaż. Małgorzata Kidawa-Błońska miała zdecydowanie lepsze poparcie niż Rafał Trzaskowski, któremu wciąż brakuje 6% do średnich notowań kandydatki z marca

R.z/eGrudziadz.pl. fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
 
Rafał Trzaskowski sondażowo wciąż jest daleko za Kidawy-Błońską w jej szczycie sondażowym. Wielu zapomniało, że Kandydatka KO miała swojego czasu nawet 23% poparcia, tymczasem prezydent Warszawy osiąga obecnie średnio około 17%, a jak pokazała do tej pory praktyka każdy radykalny ruch PO, powoduje spadek jego notowań, czy tak będzie również kandydatem PO, który zachowuje się właśnie radykalnie i prowokacyjnie. 
 
Rafał Trzaskowski, jako nowość wyborcza, w porównaniu ze schyłkowym poparciem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wystrzelił sondażowo w górę. Wielu jednak zapomina o tym, że nawet sama kandydatka, zanim zaczęła pikować w dół, miała zdecydowanie lepsze notowania niż prezydent Warszawy.
 
 
Rafał Trzaskowski obecnie średnio zyskuje 17% poparcia wyborców, przegrywa też zdecydowanie w II turze w Andrzejem Dudą we wszystkich badaniach. Małgorzata Kidawa-Błońska zanim zanurzyła się w sondażowym dole, nie tak dawno bo na początku marca, miała średnio 24% poparcia, przy stabilnym poziomie 43% Andrzeja Dudy.
 
W ostatnim sondażu Social Changes z 20 maja Andrzej Duda uzyskał 41%, Rafał Trzaskowski uzyskał 21%, Szymon Hołowania 18%, Krzysztof Bosak 6%, Władyslaw Kosiniak-Kamysz 7%, RObert Biedroń 5%