joomla templates top joomla templates template joomla

Groźby to obraz nowego Państwa Trzaskowskiego. Świat bez wiadomości, bez informacji bez publicystyki i dyskusji politycznej to obraz „nowego Państwa” kandydata PO

Agencja/eReporter24; źródło: facebook/Materiał Organizatora włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
- Nie zaczęła się jeszcze kampania wyborcza, ale my się do niej przygotowujemy. Udało się opozycji doprowadzić do tego, że te wybory nie odbyły się 10 maja (…). Listy wyborcze będzie można przesyłać za pośrednictwem internetu. Jestem spokojny, że będziemy w stanie zapewnić bezpieczeństwo temu procesowi. Wszyscy czekali na to, by uwolnić swoją energię – mówił Rafał Trzaskowski.
 
Rafał Trzaskowski odniósł się również do słabego poziomu rozpatrywanych wniosków pomocowych dla przedsiębiorców. Powołał się na ilość zarejestrowanych w Warszawie firm, ale też zapomniał o ilości urzędników i wielkości administracji samorządowej w stosunku do takich miasta jak chociażby Gdańsk, na który się powoływał w swojej wypowiedzi.
 
 
– Rząd obiecał, że będzie pomagał przedsiębiorcom i przerzucał wszystkie obowiązki na samorządy, to my mamy realizować te wnioski, a jak proszę rząd o zmianę prawa, o elastyczność to nic. Ja posłałem setki dodatkowych urzędników, by te wnioski rozpatrywać, rząd to robi z pełną premedytacją, zrzuca na nas pełną odpowiedzialność. Rząd próbuje za każdym razem zrzucać odpowiedzialność za samorządy. Obiecana była tarcza, a rząd wyciąga pałkę na przedsiębiorców. Bardzo się cieszę, że jeszcze przez parę tygodni będę mógł rozmawiać z redaktorami i redaktorkami TVP Info o manipulacjach – mówił Rafał Trzaskowski.
 
Dwa tygodnie temu poziom realizacji wniosków o pożyczkę z Tarczy Antykryzysowej wynosił w Warszawie 5 procent, dziś 6 procent. 94 procent wciąż czeka na realizację.Dzieje się tak, mimo iż rząd przekazuje środki na same mikropożyczki, ale i na obsługę zadania. W zestawieniu polskich miast Warszawa jest niechlubnym liderem. Dla porównania: Poznań pozytywnie rozpatrzył 84 proc., Kraków 62 proc., a Wrocław 59 proc.