joomla templates top joomla templates template joomla

Koalicja Obywatelska przedstawiła ustawy na czas kryzysu. "Aby żaden Polak nie stracił pracy, a żaden zakład nie został zamknięty"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

Koalicja Obywatelska przygotowała trzy ustawy dla przedsiębiorców i pracowników, które mają "zadbać o bezpieczeństwo ekonomiczne Polaków" w obliczu epidemii koronawirusa.
 

- Głównym zadaniem jest, aby żaden Polak ani żadna Polka nie straciła pracy i żaden zakład nie został zamknięty z powodu epidemii występującej w naszym kraju – powiedziała kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka przedstawił szczegóły pakietu trzech ustaw.

- Po pierwsze, Senat zaproponowałby zasiłki dla osób, które opiekują się dziećmi, aby były wypłacane nie tylko za 14 dni, ale cały okres, kiedy ta opieka jest potrzebna. Po drugie, zaproponowaliśmy, aby zwolnić wynagrodzenia Polaków i przedsiębiorców ze świadczeń na ubezpieczenia społeczne na czas trzech miesięcy, w przeciwieństwie do rządu, który chce je odroczyć. Trzecia istotna kwestia to zapewnienie przez państwo minimalnego świadczenia dla wszystkich pracowników, osób na umowach cywilno-prawnych i przedsiębiorców – powiedział Budka.