joomla templates top joomla templates template joomla

Jarosław Gowin nie wróży Rafałowi Trzaskowskiemu sukcesu w wyborach. „Polityk o takim profilu ideowym, w dzisiejszej Polsce nie ma szans, żeby być Prezydentem”

R.Ż/eSerwis.info; Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Jarosław Gowin prezes Porozumienia, który gościł w regionie kujawsko-pomorskim jest pewny, że nowa ustawą dotycząca wyborów Prezydenta przejdzie przez senat w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Nawet gdyby jednak Senat przetrzymał ustawę Marszałek Witem będzie miała odpowiednia ilość czasu na ogłoszenie wyborów.

Zdaniem lidera Porozumienia ostateczny termin wyborów to 5 lipca, przekroczenie tej daty powoduje pewne komplikacje natury konstytucyjnej polegające na tym , ze zabraknie urzędującego prezydenta RP.
 
 
- „Gdyby wybory odbyły się po 5 lipca, doprowadziło by to do sytuacji pewnego pata Konstytucyjnego. Przed 6 sierpnie nie udało by się ogłosić kto jest Prezydentem Polski i byśmy mieli wakat na tym najważniejszym stanowisku w kraju„ - mówił Jarosław Gowin.
 
Jarosław Gowin skomentował kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, nowego kandydata wyborach Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem tego typu kandydat nie ma szans na wygraną.
 
- „Platforma postawiła na kandydata, który duże szanse na zajęcie drugiego miejsca, ale niewielkie szanse na zwycięstwo. Nie chce powiedzieć, że żadne bo by to było przejawem pychy, ale Rafał Trzaskowski jest kandydatem typowo wielkomiejskim, reprezentującym wartości lewicowo-liberalne i jego poparcie dla karty LGBT nie było przypadkowe” - mówił szef Porozumienia.
Zdaniem Jarosława Gowina:
 
- „Polityk o takim profilu ideowym, w dzisiejszej Polsce nie ma szans, żeby być Prezydentem” - mówił Gowin.