joomla templates top joomla templates template joomla

"Dlaczeo Trzaskowski zasłania się TVNem? Dlaczego na reklamach mają zarabiać tylko zagraniczne media? Czemu Polsat ma być poszkodowany?"

Agencja/eReporter24; video: Materiał Organizatora; info tvpinfo włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Rafał Trzaskowski chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów. Ja się na to nie zgadzam. Dlaczego media polskie mają być gorzej traktowane, dlaczego gorzej mają być traktowane Polsat i TVP? – mówił podczas spotkania z wyborcami prezydent Andrzej Duda.
 
W poniedziałek Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że dostał zaproszenie na debatę organizowaną wspólnie przez stacje TVN i TVN24 oraz portale onet.pl i WP.pl. – Ja stawiam sprawę jasno – chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie – zadeklarował.
 
 
We wtorek telewizja Polsat poinformowała, że zwróciła się do Telewizji Polskiej i stacji TVN z propozycją zorganizowania wspólnej debaty kandydatów na prezydenta wraz z udostępnieniem sygnału wszystkim zainteresowanym nadawcom telewizyjnym. Debata byłaby poprowadzona przez dziennikarzy każdego z trzech nadawców.
 
W poniedziałek 6 lipca o 21 ma się odbyć debata prezydencka organizowana przez TVP w Końskich.
 
Prezydent Andrzej Duda skomentował temat debat w Złotowie, podczas spotkania z wyborcami. – Pytają mnie, czy wezmę udział w debacie. Oczywiście, zawsze chętnie biorę i brałem udział, tylko na uczciwych zasadach, które jednakowo były ustalane ze wszystkimi, gdzie dostawaliśmy zaproszenie i uzgadnialiśmy termin, a nie, że jedna prywatna telewizja pana Trzaskowskiego podaje termin debaty i nakazuje się stawić. Nie – mówił.
 
 
Jak mówił, okazało się, że Trzaskowski „chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów”. – Ja się na to nie zgadzam. Dlaczego media polskie mają być gorzej traktowane, dlaczego gorzej mają być traktowane Polsat i TVP? Dlaczego ich widzowie mają być gorzej traktowani? Jestem prezydentem wszystkich Polaków i wszyscy Polacy mają jednakowe prawo do obejrzenia i wysłuchania debaty – wskazał.
 
Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że to dlatego „na ten dyktat dotyczący debaty w TVN odpowiedziałem, że proszę wszystkie wielkie telewizje o zorganizowanie debaty razem”. – By każdy widz mógł wziąć w niej udział. Dlaczego nie chcą się na to zgodzić? Pan Trzaskowski boi się debaty przed wszystkimi mediami? Zagraniczne media będą chroniły Trzaskowskiego w czyim interesie? Nie można usłyszeć prawdy o tym, kto jak w Sejmie głosował? – pytał.