joomla templates top joomla templates template joomla

"Bojówki" PO powstrzymały aktywistów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego chcących protestować w trakcie zgromadzenia Trzaskowskiego. Takie uprawniania ma tylko policja i inne służby

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Rafał Trzaskowski spotkał się z aktywistami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, którzy w sobotę 30 maja próbowali zakłócić jego wystąpienie na poznańskim placu Wolności. Nie wiadmo jakim prawem ekolodzy zostali powstrzymani przez działaczy PO. Takie upraweniania ma tylko Policja lub innego typu służby, ewentualnie ochrona wynajęta przy zarejestrowanym zgromadzeniu. 
 
Próbujac ratować sytuację, która wyglądała medialnie bardzo źle, kandydat KO spotkał się po wydarzeniu z ludzmi, ktrzy chcieli zaprezentować transparent z hasłem po angielsku „głosuj na rzecz klimatu”. Aktywiści przekazali w niedzielę Rafałowi Trzaskowskiemu list w sprawie działań na rzecz klimatu i przeprosili za sobotni incydent.
 
 
- To jest nasz desperacki krzyk, ponieważ nawet, gdy jeśli już są składane obietnice dotyczące klimatu, to nie dostajemy odpowiedzi przez długi czas – stwierdziła Wiktoria Jędroszkowiak z poznańskiego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
 
Trzaskowski zaprosił aktywistów na rozmowę w Warszawie i zadeklarował, że w jego programie wyborczym znajdzie się „bardzo twardy rozdział o klimacie”.