joomla templates top joomla templates template joomla

Kandydatka PO musi zrezygnować ze startu w wyborach, aby opozycja mogła chociaż powalczyć w wyborach. Tylko Kosiniak-Kamysz ma szansę powalczyć z Prezydentem, ale nie ma szans na II turę

R.z/eSerwis.info. fot: facebook/Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz; info: RMF włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

Kolejny sondaż wskazujący na, że obecnie urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda wygrywa najbliższe wybory. Według nowego sondażu potrzeba będzie II tury, ale nie wygra w niej Małgorzata-Kidawa Błońska, a obecnie urzędujący Prezydent. Na walkę z Andrzejem Dudą by miał szanse Władysław Kosiniak-Kamysz, ale tylko wtedy gdyby wszedł do II tury, a on ma zaledwie 10 proc. poparcie i obecnie żadnej szansy na start w podwójnym starciu - chyba, że kandydatka PO zrezygnuje ze startu w wyborach.
 
 
Obecna opozycja ma szanse na wygraną z urzędującym Prezydentem RP Andrzejem Dudą tylko w przypadku jeżeli ze startu zrezygnuje kandydatka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska i wesprze kandydata PSL w wyborach. Tak wynika z najnowszego sondażu dla RMF i DGP. 
 
Okazuje się, że lider Koalicji Polskiej ma większe możliwości pozyskiwania elektoratu w II turze, najprawdopodobniej ze względu na bardziej centrowe usytuowanie na scenie politycznej. 
 
Z sondażu dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM wynika, że wyborcy będą musieli zagłosować również w ii turze. 
 
 
W I turze Andrzej Duda uzyskuje 41,9 proc. poparcia, druga jest Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 22,2 proc. Na trzecim miejscu z dużo mniejszym 10.4 proc. poparciem Władysław Kosiniak-Kamysz. Trzeci jest Robert Biedroń z 8,2 proc. poparcia, a czwarty Szymon Hołownia z 7,4 proc. poparciem. Stawkę kandydatów zamyka Krzysztof Bosak z 4,1 proc. poparcia. 
 
W II turze w starciu przechodzących do kolejnego etapu wyborczego kandydatów wygrywa Andrzej Duda uzyskując 49.6 proc. poparcia. Na Małgorzatę Kidawę-Błońską głos swój by oddało ledwo 42,6% wyborców. To ogromna niemal 20 proc. przewaga.  
 
Podobnie Andrzej Duda wygrywa z innym kandydatami, nie licząc lidera ludowców. Władysław Kosiniak-Kamysz jako jedyny by miał szanse na walkę z Andrzejem Duda, rzecz w tym, że nie ma szans na wejście do II tury i to żadnych. W takim starciu obecny Prezydent by zyskał 43,9 proc. a Władysław Kosiniak-Kamysz 43,9 proc. Różnica poparcia jest minimalna i w granicach błędu statystycznego, tak więc walka by była zapewne ciekawa i wyrównana, ale do niej może dojść tylko wtedy kiedy Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnuje ze startu w wyborach i poprze lidera PSL, a to jest raczej niemożliwe.
 
Sama rezygnacja nie daje tez gwarancji, że lewicowy elektorat nie przeniesie swoich głosów na Roberta Biedronia, a to by oznaczało jeszcze większa porażkę opozycji w II turze.