joomla templates top joomla templates template joomla

Andrzej Duda wygrywa w drugiej turze z każdym z kandydatów i to zdecydowanie. Najłatwiej by było wygrać Prezydentowi z Krzysztofem Bosakiem i Robertem Biedroniem według nowego sondażu

info: TVP info; screeen TVPinfo włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

Najpewniej Andrzej Duda wygrywa w drugiej turze z Krzysztofem Bosakiem, przewaga sondażowa jest mniejsza w przypadku Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Druga tura w każdym zestawieniu sondażowym zawsze po myśli urzędującego Prezydenta. 
 
 
Z przeprowadzonego sondażu wynika, że obecny Prezydent Andrzej Duda wygrywa głosami wyborców w zestawieniu z każdym z kontrkandydatów. Najmniejsza różnica według badania w drugiej turze jest pomiędzy urzędującym Prezydentem a kandydatką PO Małgorzatą Kidawą-Błońską.
 
- W takim starciu Prezydent by zyskał 54% głosów, a kandydatka PO 46% -
 

Gdyby do drugiej tury wszedł Szymon Hołownia, wtedy Andrzej Duda by zyskał 55%, a kontrkandydat 45% głosów wyborców. Identycznie głosy rozkładają się pomiędzy Andrzejem Dudą i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Większą przewagę zyskał by Prezydent Duda nad Robertem Biedroniem, na którego by oddało w drugiej turze 42% wyborców przy 58% Andrzeja Dudy, a na Krzysztofa Bosaka głos swój by oddało w drugiej turze według sondażu 31% przy 69% oddanych na obecnego Prezydenta.
 
Sondaż przeprowadzony przez Socjal Changes dla Portalu Polityka na reprezentatywnej grupie 1085 Polaków Badanie przeprowadzono pomiędzy 7 a 11 dniem lutego tego roku.