joomla templates top joomla templates template joomla

„Trzaskowski nie czuje Polski lokalnej, ale może ożywić wyścig prezydencki”. Rywale o kandydaturze Trzaskowskiego

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Rafał Trzaskowski został nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Decyzję o jego starcie i zastąpieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podjął zarząd Platformy Obywatelskiej. O jego kandydaturze, podczas konferencji prasowych wypowiadali się jego przyszli konkurenci.
 
- Rafał Trzaskowski po roku urzędowania - wg rankingu warszawskich radnych - nie spełnił aż 55 z 59 obietnic które składał podczas kampanii w 2018 roku - stwierdził Adam Bielan z PiS.
 
 
- Nie da się połączyć funkcji prezydenta miasta z funkcją kandydata na tak ważny urząd, jak urząd prezydencki. Albo pan prezydent rezygnuje z mandatu, albo podejmuje się tej walki – stwierdził Robert Biedroń.
 
- Rafał Trzaskowski jest dobry jako reprezentant stolicy, ale poza nią ani on ani Szymon Hołownia nie czują Polski lokalnej, Polski powiatowej – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
- Nie boje się ani Szymona Hołowni ani Rafała Trzaskowskiego, ale wejście Rafała Trzaskowskiego do gry może ten wyścig ożywić – stwierdził Krzysztof Bosak.