joomla templates top joomla templates template joomla

„Te będą wybory między Polska plus i polska minus”, „Nie podpiszę żadnego projektu likwidującego programy społeczne i podwyższające wiek emerytalny”. Ponownie rusza kampania

Agencja/eReporter24; info: facebook/Andrzej Duda włącz . Opublikowano w Wybory prezydenckie 2020

 
Stoimy przed wyborem, czy będzie Polska Plus, czy Polska Minus – ocenił prezydent Andrzej Duda, mówiąc o zbliżających się wyborach prezydenckich. Na konferencji prasowej zapowiedział, że chce Polski Plus niezależnie od tego, czy „jest kryzys, czy go nie ma”. – Zobowiązuję się bardzo mocno: jeśli nadal będę piastował urząd prezydenta przez kolejną kadencję, z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji 500 Plus i podwyższenia wieku emerytalnego. Ja takich ustaw nie podpiszę – zapewnił Duda.
 
W czasie konferencji prasowej głowie państwa towarzyszyła była premier Beata Szydło.
 
Prezydent wskazał, że jeszcze zanim został prezydentem, w 2015 roku, część ekspertów przestrzegała, że proponowane programy socjalne nie są możliwe do realizacji. Teraz – kontynuował Andrzej Duda – te same osoby głoszą tezy, że z powodu epidemii koronawirusa część świadczeń trzeba będzie wstrzymać.
 
 
Zadeklarował jednak: „obronimy Polskę Plus”.
 
 – Ja chcę Polski Plus niezależnie od tego, czy kryzys jest czy nie. To nie może być tak, że koszty kryzysu niesie na sobie zwykły obywatel. Gospodarcze sprawy mają być tak prowadzone, żeby państwo radziło sobie z trudnościami; ograniczenia mają być wprowadzone w taki sposób, aby człowiek mógł normalnie pracować i aby rodzina mogła normalnie funkcjonować – oświadczył prezydent.
Andrzej Duda ocenił, że ostatnie pięć lat było „dobrym czasem dla Polski”.

– To był czas realizacji zobowiązań, w którym miałem wielką przyjemność i zaszczyt brać udział i wspólnie z panią premier i później z panem premierem Mateuszem Morawieckim realizować to, co uważaliśmy i jesteśmy przekonani, było dobre dla polskiego społeczeństwa, było dobre dla jego rozwoju, ale przede wszystkim było dobre także i dla rozwoju Polski, naszej gospodarki – mówił.
 
Zobowiązał się, że jeżeli nadal będzie prezydentem, „z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji 500 plus i podwyższenia Polakom wieku emerytalnego”. – Ja takich ustaw nie podpiszę – zapewnił.