joomla templates top joomla templates template joomla

Nowe „lepsze” standardy w Senacie. Jeden! wicemarszałek dla połowy czyli PiS, czterech dla KO, PSl, SLD i niezależnych w tym trzech wice i Marszałek Senatu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Jeden wicemarszałek Stanisław Karczewski dla Prawa i Sprawiedliwości w Senacie, który reprezentować będzie połowę Senatu, oraz trzech wicemarszałków i marszałek - czyli łącznie czterech przedstawicieli - dla drugiej połowy izby wyższej Parlamentu, a więc dla PSL, SLD, PO i niezależnych, w tym Bogdan Borusewicz, Michał Kamiński i Gabriela Morawska-Stanecka. Pracami izby wyższej parlamentu pokieruje Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej.
 
 
Kandydat opozycji Tomasz Grodzki został nowym marszałkiem Senatu. W głosowaniu uzyskał 51 głosów poparcia. Nowy marszałek izby wyższej parlamentu wyraził nadzieję, że teraz senat ponownie przyjmie rolę miejsca refleksji nad tworzeniem dobrego prawa. Zapewnił też, że nie będzie bezmyślnego blokowania ustaw autorstwa PiS.
 
 
- Pokorna służba, która ma służyć narodowi i rodakom. Ta kadencja była zdominowana przez jedną opcję polityczną. W tej chwili pojawiły się nowe podmioty na scenie politycznej. Jak również w Senacie, rozkład sił jest trochę inny – stwierdził Tomasz Grodzki.
 
Z kolei Stanisław Karczewski, który był marszałkiem senatu w poprzedniej kadencji, wystawia sobie jako marszałkowi wysoką notę mimo oskarżeń ze strony opozycji, jakoby uczynił senat maszynką do zatwierdzania ustaw forsowanych przez PiS-owską większość w sejmie.
 
- Nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Uważam, że z najwyższą godnością i starannością prowadziliśmy obrady senatu. W poprzednich kadencjach również odbywały się obrady nocą. Nie ma w tym nic niezwykłego i nadzwyczajnego – stwierdził Stanisław Karczewski.