joomla templates top joomla templates template joomla

„Nie ma wolności bez godności”. Mateusz Morawiecki podał swój rząd do dymisji i chwali stan demokracji w Polsce. Opozycja nie umiała się zachować buczenie, krzyki na sali

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Premier Mateusz Morawiecki podał swój rząd do dymisji. Z tej okazji podsumował cztery ostatnie lata. Mówił o wiarygodności, dzięki której polskie rodziny odzyskały godność, lepszą pracę oraz płacę.

Premier odniósł się również do ostatnich wyborów parlamentarnych twierdząc, że niska liczba głosów nieważnych świadczy o tym, że demokracja nigdy nie miała się lepiej. - Nie ma wolności bez godności. Nie ma wolności bez wiarygodności.

To właśnie dotrzymywanie słowa, wiarygodność przełożyły się na to, że godniejsze jest życie polskich rodzin. Godniejsza jest praca, płaca. Godniejsza jest nasza polityka zagraniczna i historyczna. W ostatnich wyborach mieliśmy rekordową frekwencję. Rekordowo niski odsetek głosów nieważnych. Rekordowo szybko podane wyniki wyborów. Czym, że jest demokracja jak nie prawem i jednocześnie wiarą w to, że oddany głos się liczy – stwierdził Mateusz Morawiecki.